Obiekty szkoły

Centralny Ośrodek Sportu – Ośrodek Przygotowań Olimpijskich w Szczyrku, stanowiący bazę dla Szkoły Mistrzostwa Sportowego Polskiego Związku Piłki Siatkowej, stał się na przestrzeni lat jednym z najbardziej popularnych miejsc zgrupowań sportowych. Różnorodność, klasa obiektów i profesjonalna obsługa sprawiają, że Ośrodek sprzyja tym osobom, które chcą aktywnie spędzić czas wolny i poprawić swoją kondycję fizyczną. Tutejsze okolice stanowią także doskonałą bazę wypadową na piesze i rowerowe szlaki turystyczne. Stąd można wybrać się na Skrzyczne, czyli najwyższy szczyt Beskidów, położony na wysokości 1257 m n.p.m. To atrakcyjne miejsce stanowi zimą prawdziwy raj dla narciarzy, w innych porach roku sprzyja aktywnym wędrówkom górskim. 
Internat sportowy znajduje się w kompleksie COS-OPO Szczyrk przy ul. Plażowej 8. Dysponuje komfortowymi miejscami noclegowymi w pokojach 1-, 2-, 3-osobowych oraz apartamentach. Wszystkie pokoje posiadają pełen węzeł sanitarno-higieniczny, TV-sat, telefon i sieć Wi-Fi, a część wyposażona jest w klimatyzację. Co istotne, przejście do krytych obiektów sportowych odbywa się tzw. suchą stopą.

 
Na kompleks sportowy dostępny dla uczennic SMS PZPS składają się: wielofunkcyjne hale sportowe, pływalnia, siłownia, odnowa biologiczna z sauną i tężnią solankową, kryta pływalnia, sale do fitness, stadion lekkoatletyczny, boiska do siatkówki plażowej.