W dniach 24-28 maja w Szczyrku przebywało 17 zawodniczek z całej Polski, ubiegających się o to, by dołączyć do tutejszej Szkoły Mistrzostwa Sportowego Polskiego Związku Piłki Siatkowej od nadchodzącego roku szkolnego 2026/2027.