Zwycięstwo na starcie
26 września 2020

Zwycięstwo na starcie

Od domowej wygranej nowy siatkarski sezon ligowy rozpoczęła "dwójka" SMS PZPS, złożona w większości z zawodniczek, które już niebawem wystąpią podczas Mistrzostw Europy kadetek.

- Te elementy, które trenowaliśmy potrafiliśmy dobrze przełożyć na mecz. Realizowaliśmy założenia na siatce - zaznacza trener naszego zespołu Andrzej Peć. - Zastrzeżenia można mieć do zagrywki. Zbyt dużo punktów oddaliśmy rywalkom, nie potrafiąc do końca skorzystać z atutu własnej hali - dodaje szkoleniowiec SMS PZPS II.

Pod znakiem wyraźnej przewagi gospodyń przebiegały sety numer 1 i 2, a wynik to w pełni potwierdza. Momentów "stykowych" w partiach rozpoczynających mecz w zasadzie nie było. Co innego odsłona kolejna, w której zanosiło się na triumf uczennic ze Szczyrku. Zaprzepaściły jednak prowadzenie 22:20, by na finiszu ulec przeciwniczkom, głównie wskutek prostych własnych błędów w ataku. Wyrównana walka z końcówki przełożyła się na czwartego seta. Od stanu 20:20 nastąpił natomiast kluczowy "odjazd" miejscowych, które sięgnęły po punkty na inaugurację II-ligowych rozgrywek.

Dla siatkarek szkolnej "dwójki" był to generalny sprawdzian przed wyjazdem na Mistrzostwa Europy. - Mieliśmy okazję przyjrzenia się poszczególnym zawodniczkom w warunkach meczowych. Generalnie trzeba powiedzieć, że począwszy od rozegrania, wyglądało to optymistycznie - kwituje trener Peć.

SMS PZPS II Szczyrk - CKiS Maraton Krzeszowice 3:1 (25:17, 25:19, 23:25, 25:20)

SMS PZPS II:
Wiktoria Zagumny, Karolina Staniszewska, Julia Lenik, Oliwia Pietrzak, Patrycja Majos, Magda Stambrowska, Natalia Kecher, Justyna Jankowska, Magda Kubas, Klaudia Łyduch
Trenerzy: Andrzej Peć, Ireneusz Waleczek