Zwycięsko w nowy rok
5 stycznia 2019

Zwycięsko w nowy rok

Kolejne punkty do swojego dorobku dopisał w pierwszym meczu ligi wojewódzkiej w nowym roku zespół SMS PZPS w Szczyrku.

- To było dla nas pierwsze granie po dłuższej przerwie, więc brakowało w grze cierpliwości i koncentracji. Mieliśmy sporo fajnych akcji, ale też pojawiały się błędy własne częściej, niż powinny - komentuje trener naszej drużyny Wiesław Popik w odniesieniu do meczu w Mikołowie.

Przyjezdne w premierowym secie miały problemy z odskoczeniem rywalkom na bezpieczną odległość punktową. Ostateczne rozstrzygnięcie zapadło "na przewagi" z pomyślnym finałem dla "trójki" SMS PZPS. Kolejna partia była całkowitą dominacją ekipy ze Szczyrku, która imponowała bardzo dobrą zagrywką i skutecznymi kontrami po obronach. Choć w partii numer 3 mikołowianki ugrały 22 "oczka", to uczennice jej przebieg kontrolowały do końca kilkupunktowym prowadzeniem.

Pierwsze spotkanie ligowe w nowym roku było okazją do gry dla wszystkich zawodniczek, które na wyjazd się udały. - Jesteśmy po kilku treningach, dziewczyny muszą wejść też w miarę szybko we właściwy rytm meczowy - dodaje szkoleniowiec SMS-u.

KS Burza MOSiR Mikołów - SMS PZPS III Szczyrk 0:3 (26:28, 6:25, 22:25)

SMS PZPS III:
Wiktoria Kowalczyk, Martyna Łazowska, Maja Szymańska, Magda Stambrowska, Dominika Pierzchała, Sonia Stefanik, Aleksandra Justka, Martyna Borowczak, Martyna Czyrniańska, Natalia Szmajduch
Trenerzy: Wiesław Popik, Joanna Staniucha-Szczurek