Zwycięsko w nowy rok
9 stycznia 2021

Premierowy mecz w rozgrywkach II ligi w roku kalendarzowym niedawno rozpoczętym nie przysporzył trudności drużynie złożonej z uczennic SMS PZPS w Szczyrku.

Gospodynie były zdecydowanymi faworytkami starcia z rywalkami z Tarnowa, zamykającymi tabelę II-ligowej grupy 4. - Mogliśmy swobodnie wejść w rytm meczowy, a wiadomo, że po dłuższej przerwie powrót taki trochę czasu z reguły zajmuje - przyznaje trener szkolnej "dwójki" Andrzej Peć, który z postawy swoich zawodniczek w dzisiejszej konfrontacji mógł być zadowolony.

Już patrząc na sam "suchy" wynik, klarownie widać przewagę, jaką na przestrzeni spotkania uzyskały siatkarki SMS PZPS II. - Z pozytywów wymienić należy skuteczną realizację założeń nakreślonych w elemencie zagrywki. Przyniosło to efekt w postaci licznych kontr, które często mogliśmy wyprowadzać środkiem. Oprócz tego zdobywaliśmy cenne punkty dobrze funkcjonującym blokiem - komentuje szkoleniowiec zwycięskiego zespołu.

Zawahanie w pomyślnym przebiegu zdarzeń dla ekipy ze Szczyrku przyniósł jedynie set numer 3. W nim końcowy rezultat jest nieco mylący. Tarnowianki prowadziły 17:13, ale z pozoru bezpieczna przewaga stopnia w oka mgnieniu, gdy przy efektywnej zagrywce miejscowych przeciwniczki zbyt często same oddawały punkty nieudanymi atakami. Z trudem finalnie osiągnęły granicę 20 punktów.

SMS PZPS II Szczyrk - UKS Jedynka Tarnów  3:0  (25:15, 25:18, 25:21)