Zwycięskie tylko otwarcie
16 lutego 2019

Nasza drużyna występująca w rozgrywkach I ligi w przedostatnim meczu sezonu nie zdołała sięgnąć po wyjazdowe punkty.

Tylko pierwszy set był dla naszych zawodniczek pomyślny. Przegrywały wprawdzie z gospodyniami za jego połową 14:16, ale dzięki udanym blokom (łącznie 5 w secie) i błędom po stronie rywalek wygrały 25:22. W kolejnych partiach różnica na parkiecie zaznaczyła się wyraźna na korzyść siatkarek Uni. W czwartej odsłonie początek gry wskazywał wprawdzie na nawiązanie walki przez podopieczne trenera Waldemara Kawki (8:5 dla SMS PZPS), ale zwłaszcza siła ataku okazała się głównym atutem pewnie triumfujących opolanek.

Dwucyfrowe osiągnięcia punktowe odnotowały w sobotę Paulina Damaske (14) oraz Weronika Centka (13), które zapisały na koncie m.in. po 4 bloki.

Uni Opole – SMS PZPS Szczyrk 3:1 (22:25, 25:10, 25:16, 25:17)