Zwycięski jeden set
11 lutego 2018

Za wyjątkiem znakomitego premierowego seta nie udał się siatkarkom SMS PZPS w Szczyrku niedzielny mecz I-ligowy w Poznaniu.

Nasz zespół mecz rozpoczął wyśmienicie, zupełnie dominując jego początkową fazę. Błyskawicznie podopieczne trenera Waldemara Kawki odskoczyły rywalkom na 8:1 i ani na moment nie zwolniły tempa. Prócz wyraźnej przewagi w ataku zaliczyły także aż 4 skuteczne „czapy”. Bliźniaczo, choć na rzecz poznanianek, toczyła się kolejna partia. „Na siatce” przewaga ekipy Enei Energetyka była równie duża, jak wcześniej przyjezdnych.

Więcej emocji i walki przysporzyły kolejne sety. W trzecim gra była najbardziej wyrównana, a SMS prowadził w nim jeszcze 16:15. Finisz należał do poznanianek, które przede wszystkim popełniały mniej błędów. Wynik 25:21 powtórzył się w odsłonie numer 4, ale tym razem gospodynie przewagę znaczną szybko sobie wypracowały, a pościg uczennic nie mógł być już skuteczny.

Dla zespołu SMS PZPS aż 25 punktów zdobyła w niedzielę Oliwia Bałuk. Z dorobkiem 11 „oczek” mecz zakończyły Klaudia Laskowska i Weronika Sobiczewska.

Enea Energetyk Poznań – SMS PZPS Szczyrk  3:1  (12:25, 25:13, 25:21, 25:21)