Zwycięski finisz
17 marca 2018

II-ligowa drużyna SMS PZPS w Szczyrku na wyjeździe i z pozytywnym skutkiem zakończyła dziś siatkarski sezon.

– Przebieg setów był podyktowany zagrywką i przyjęciem. Kto w danym secie lepiej wykonywał te elementy rządził na siatce i wygrywał – opowiada trener naszej drużyny Andrzej Peć.

I tak partia otwierająca ostatni mecz sezonu dla uczennic ze Szczyrku została zdominowana przez gospodynie. Już jednak w drugiej odsłonie przyjezdne odskoczyły na 7:2 i bezpieczną przewagę utrzymały. Wątpliwości nie było żadnych w secie następnym, wygranym aż 25:14 przez zawodniczki SMS PZPS. Odsłona kolejna to dla odmiany utrzymująca się nieznaczna różnica na korzyść pszczynianek. Dopiero przy ich prowadzeniu 22:20 podopieczne trenera Pecia zwietrzyły szansę na zakończenie meczu, ale finalnie siatkarki PLKS-u zapewniły sobie punkt. Do stanu 8:8 w tie-breaku trwała zacięta walka, po zmianie stron nasze uczennice skuteczną zagrywką rozwiały nadzieje miejscowych na odniesienie wygranej.

W szeregach SMS PZPS na wyróżnienie zasłużyły dziś zdobywczyni 24 „oczek” Karolina Drużkowska, która wspólnie z Sonią Stefanik czyniła najwięcej zamieszania po stronie rywalek udanymi serwisami. 16 punktów dołożyła Martyna Czyrniańska.

PLKS Pszczyna – SMS PZPS II Szczyrk  2:3  (25:16, 22:25, 14:25, 25:20, 9:15)