Znów to zrobiły
22 stycznia 2023

Znów to zrobiły

Drużyny ze Szczyrku i Wieliczki zmierzyły się po raz drugi w obecnym sezonie I ligi. Siatkarki SMS PZPS i tym razem pokazały się w tej konfrontacji ze znakomitej strony, wyjeżdżając z trudnego terenu z kompletem punktów.

Uczennice naszej szkoły na I-ligowe parkiety powróciły po wyjątkowo długiej przerwie. Trenowały jednak solidnie, a występ w Wieliczce uznać można za potwierdzenie takiego stanu rzeczy. Siatkarki SMS PZPS w pełni wykorzystały zarazem problemy kadrowe, z jakimi boryka się aktualnie miejscowy zespół.

Jak przebiegało sobotnie starcie? Początek był obiecujący z perspektywy wieliczanek, które prowadziły 8:3, ale po czasie, o który szybko poprosił trener Waldemar Kawka, jego podopieczne wyraźnie się zmobilizowały. Sporo piłek podbijały w obronie, a dobre serwisy Zofii Brzozy i kontry pozwoliły przechylić szalę wygranej 25:21 na swoją korzyść. Jeszcze większą punktową różnicę ekipa ze Szczyrku wypracowała sobie na finiszu drugiej partii, choć nie zabrakło fragmentów gry szarpanej. Na 4 „oczka” nasze siatkarki odskoczyły po bloku Antoniny Serafinowskiej i Patrycji Łagidy, wkrótce przewagę roztrwoniły, by imponować pewnością w końcówce i triumfować 25:18 po serii punktów, gdy w polu serwisowym przebywała Aleksandra Walczak. Kontrola, jaką uczennice posiadały nad przebiegem spotkania w secie numer 3, prowadząc m.in. 12:9 zy 23:17, to zwłaszcza zasługa ich zagrywki, czyniącej sporo trudności przyjmującym UJ CM Solna.

Miano MVP meczu zdobyła Karolina Nadera, ale wszystkie zawodniczki obecne na parkiecie dołożyły do zwycięstwa swoją cegiełkę.

UJ CM Solna Wieliczka - SMS PZPS Szczyrk 0:3 (18:25, 21:25, 18:25)

SMS PZPS:
Agata Milewska, Patrycja Łagida, Karolina Nadera, Antonina Serafinowska, Zofia Brzoza, Nadia Siuda, Zuzanna Suska, Oliwia Pietrzak, Aleksandra Walczak, Rozalia Moszyńska, Iga Marszałkowicz, Oliwia Jaroń
Trenerzy: Waldemar Kawka, Joanna Staniucha-Szczurek