Ze zmiennym szczęściem
19 października 2019

Dwa zespoły SMS PZPS Szczyrk rywalizowały w kolejnych meczach ligowych, w obu przypadkach były to trudne potyczki wyjazdowe.

Bardzo ważny dla przebiegu całego spotkania był set otwierający rywalizację. Na wstępie siatkarki z Siewierza uzyskały przewagę 4:0, którą długo utrzymywały. Nasz zespół zdołał dzięki ambitnej postawie wyrównać na 23:23, ale decydujące punkty padły łupem gospodyń. – Dziewczyny w każdym elemencie zaprezentowały się z dobrej strony. Można tylko żałować, że popsuliśmy kilka zagrywek – mówi trener „dwójki” SMS PZPS Ireneusz Waleczek.

Równej gry na wysokim poziomie nasze zawodniczki nie były w stanie kontynuować w setach następnych – przegranych w wyraźnych rozmiarach. – Mieliśmy problem z kończeniem ataków, gdy gorzej przyjmowaliśmy zagrywkę, ale także za sprawą dobrze broniących się przeciwniczek – dodaje Waleczek.

Najwięcej punktów dla drużyny ze Szczyrku zdobyła w sobotnim meczu Karolina Staniszewska.

UKS Jedynka Siewierz – SMS PZPS II Szczyrk 3:0 (25:23, 25:15, 25:16)

SMS PZPS II:
Wiktoria Kowalczyk, Wiktoria Zagumny, Magda Stambrowska, Dominika Pierzchała, Patrycja Majos, Klaudia Łyduch, Magda Kubas, Karolina Staniszewska, Olga Musiał, Julia Lenik, Paulina Jagła, Maja Gulka, Patrycja Łagida
Trenerzy: Ireneusz Waleczek, Andrzej Peć

W Pszczynie zmierzyły się zespoły należące do czołówki ligi śląskiej, przy czym to gospodynie w oczywisty sposób posiadały przewagę doświadczenia. – Był to ważny czynnik, zwłaszcza z mocnym atakiem pszczynianek musieliśmy sobie radzić na miarę możliwości – komentuje trener szkolnej drużyny Andrzej Peć.

Łupem siatkarek SMS-u padły sety, w których dobrze wyglądała ich gra „na siatce” oraz w elemencie bloku. W drugiej oraz czwartej partii przyjezdne odrobiły po kilka „oczek” straty, by szalę na swą korzyść przechylić. Tie-break był z kolei wyrównany do stanu 6:6, od którego szczyrkowianki „odjechały” rywalkom, zgarniając 2 wyjazdowe punkty do tabeli.

Miano najlepszej zawodniczki spotkania przypadło Magdzie Stambrowskiej, na wyróżnienie zasłużyła także druga ze środkowych Patrycja Majos.

UKS Centrum przy POSiR Pszczyna – SMS PZPS III Szczyrk 2:3 (27:25, 23:25, 25:19, 24:26, 12:15)