Zdecydował tie-break
11 października 2017

Zdecydował tie-break

Dwa oblicza miało starcie naszych uczennic z siatkarkami z Mysłowic w rozgrywkach II-ligowych.

Otwarcie meczu było dla naszego zespołu udane, pomocne okazało się doświadczenie zawodniczek, które w lidze w barwach SMS PZPS w Szczyrku występowały już w sezonie poprzednim. Od trzeciej partii więcej okazji do gry miały zawodniczki młodsze, co przy lepszej postawie przyjezdnych miało wpływ na wynik. O losach wygranej przesądził tie-break, w którym minimalnie więcej do powiedzenia miały siatkarki Silesii Volley, triumfując w hali Centralnego Ośrodka Sportu 15:13.

Wyróżniającymi się zawodniczkami w ataku z naszej drużyny były Julia Serowiecka – 17 punktów i Karolina Drużkowska – 13 pkt. – Cały czas zbieramy doświadczenie. Widać u nas braki w zachowaniu na boisku i elementach technicznych. Potrzeba czasu, aby to wszystko funkcjonowało tak, jak powinno. Wraz z kolejną dawką treningów i meczów dojdzie ogranie i cwaniactwo, którymi obecnie górują nad nami bardziej rutynowane przeciwniczki – komentuje trener szkolnej „dwójki” Andrzej Peć.

SMS PZPS II Szczyrk – Silesia Volley MSK Mysłowice  2:3  (25:21, 25:18, 15:25, 22:25, 13:15)

SMS PZPS II:
Magda Zambrowska, Julia Serowiecka, Martyna Łazowska, Julita Piasecka, Paulina Damaske, Martyna Czyrniańska, Karolina Drużkowska, Katarzyna Hyży, Paulina Zaborowska, Sonia Stefanik, Natalia Lijewska, Aleksandra Justka
Trener: Andrzej Peć