Zaległe punkty
12 stycznia 2018

Zaległe punkty

Zwycięsko zawodniczki SMS PZPS w Szczyrku wyszły z zaległej rywalizacji I-ligowej, udanie otwierając tym samym nowy rok siatkarski.

Lepsza skuteczność w przyjęciu i ataku były podstawowymi przyczynami, dla których w potyczce naszej drużyny z przyjezdnymi ze Świecia to uczennice SMS PZPS okazały się górą. Każdy z trzech premierowych setów spotkania był natomiast bardzo zacięty. Nieznaczną inicjatywę posiadał w nich zespół gospodyń, ale rywalki wynik potrafiły w każdym przypadku wyrównywać. Tyczy się to nawet trzeciej z odsłon, w której podopieczne trenera Waldemara Kawki prowadziły już 16:10 oraz 21:16, by do końca drżeć o przybliżenie się do zwycięstwa. Dopiero czwarty set przebiegł pod kontrolą miejscowych, które znacznie ograniczyły liczbę błędów własnych, dopisały również do swojego dorobku punktowe zagrywki i triumfowały 25:18.

Najwięcej punktów w całym meczu zdobyła kapitan SMS PZPS Oliwia Bałuk (20), w szeregach gospodyń dwucyfrową ilość 14 „oczek” zapisała na swoim koncie jeszcze Rozalia Hnatyszyn. Do wywalczenia choćby punktu wyjazdowego nie wystarczyło zawodniczkom Jokera Mekro 18 pkt. liderki drużyny Karoliny Florczak.

SMS PZPS Szczyrk – Joker Mekro Energoremont Świecie  3:1  (27:25, 22:25, 25:23, 25:18)

SMS PZPS: Adrianna Rybak, Aleksandra Gryka, Zuzanna Górecka, Weronika Centka, Rozalia Hnatyszyn, Weronika Sobiczewska, Paulina Damaske, Michalina Rola, Gabriela Makarowska, Oliwia Bałuk, Klaudia Laskowska, Karolina Garstka, Paulina Zaborowska, Weronika Szlagowska
Trenerzy: Waldemar Kawka, Ireneusz Waleczek

Joker Mekro: Grzelak, Żurawska, Doroszewska, Dąbrowska, Skowron, Nowacka, Krajewska, Sidor, Majkowska, Trybuła, Wyrwa, Florczak, Bednarek, Sobolewska
Trener: Piotr Sobolewski


Foto: Agnieszka Nowoczek