Zagrają o 5. miejsce
8 października 2020

Pokonując dziś reprezentację kadetek Słowacji nasze zawodniczki w biało-czerwonych barwach znacząco przybliżyły się do zajęcia miejsca tuż za strefą medalową Mistrzostw Europy do lat 17.

Polki zmarnowały sporą szansę, aby mecz rozpocząć od wygranego seta. Przegrywały wprawdzie na wstępie 4:8, ale zdołały w drugiej fazie odsłony przejąć inicjatywę i zdobyć prowadzenie wynoszące kilka "oczek". Na samym finiszu więcej zimnej krwi zachowały rywalki, triumfując nieznacznie 25:23.

Pełen zwrotów akcji był także kolejny set. Kiedy biało-czerwone odskoczyły na 16:11 wydawało się, że w miarę spokojnie wyrównają stan meczu. Słowaczki jednak zanotowały imponującą serię 9 punktów z rzędu i dopiero świetna gra blokiem, w tym m.in. Magdy Stambrowskiej, zapobiegła przegraniu tej partii.

W secie numer 3 podopieczne Andrzeja Pecia zmuszone zostały do niwelowania przewagi Słowaczek, z czym doskonale sobie poradziły. Wygrały 25:20, podobnie jak i odsłonę następną, w której dla odmiany nasze kadetki kontrolowały sytuację na całym dystansie.

17 punktów dla polskiej drużyny zdobyła Edyta Wacławczyk. 14 dołożyła uczennica SMS PZPS w Szczyrku Julia Lenik. Na uwagę zasługuje także po 13 "oczek" Karoliny Staniszewskiej i Magdy Stambrowskiej. Inne podopieczne naszej placówki w reprezentacji podczas turnieju w Czarnogórze to: Patrycja Łagida, Wiktoria Zagumny, Klaudia Łyduch, Zofia Brzoza, Magda Kubas, Natalia Kecher, Patrycja Majos i Pola Janicka. W komplecie mistrzostwa zakończą konfrontacją z Rumunkami, której stawką będzie 5. miejsce.

Polska – Słowacja 3:1 (23:25, 25:23, 25:20, 25:20)