Zaciętej walki nie brakowało
10 marca 2024

Zaciętej walki nie brakowało

Ostatni domowy mecz w sezonie 2023/2024 zaliczyły na II-ligowym szczeblu uczennice Szkoły Mistrzostwa Sportowego Polskiego Związku Piłki Siatkowej w Szczyrku.

Potyczka z zespołem z Katowic była wyrównana, choć nie odnosi się to do pierwszego seta rywalizacji, w którym wyraźnie lepsze były przyjezdne. W kolejnym uczennice poprawiły grę, lepiej funkcjonował element zagrywki, także skuteczność na siatce była bez zarzutu. Gospodynie wygrały na przewagi 27:25, ale wcześniej posiadały inicjatywę prowadząc m.in. 12:8 czy 18:16. Następne odsłony były pomyślne dla siatkarek UKS Sokół '43 AZS AWF, które lepiej rozgrywały końcówki. Zwyciężając 25:22 i 25:20 zgarnęły w Szczyrku pełną pulę punktów.

– Kolejne doświadczenia meczowe zaliczone i na pewno będą one procentować. Chcieliśmy, aby wszystkie zawodniczki mogły zagrać i dobrze, że było to możliwe – mówi trener Sebastian Tchórz, prowadzący naszą „dwójkę” w sobotniej konfrontacji II-ligowej.

SMS PZPS II Szczyrk – UKS Sokół '43 AZS AWF Katowice 1:3 (13:25, 27:25, 22:25, 20:25)

SMS PZPS II:
Natalia Struzik, Atena Kołakowska, Maja Koput, Anna Dorywalska, Zofia Piśniak, Maria Kaczmarzyk, Nicole Gucwa, Zofia Bąkowska, Maria Minkiewicz, Andżelika Górzyńska, Zofia Pinderska, Daria Wieczorek, Nelly Adamczewska, Hanna Kaczyńska
Trenerzy: Sebastian Tchórz, Joanna Staniucha-Szczurek