Zabrakło doświadczenia
5 października 2019

Zabrakło doświadczenia

Premierowy mecz sezonu z udziałem naszego zespołu na szczeblu I ligi miał dwa oblicza.

W pierwszym secie siatkarki SMS PZPS prezentowały się lepiej od rywalek i choć na przewagi, to jednak zasłużenie wygrały. W kolejnej odsłonie wydarzenia kontrolowały w pełni, triumfując wysoko 25:19. Po ich myśli wszystko układało się do stanu 22:19 w secie trzecim. Wówczas gospodyniom przytrafił się kosztowny przestój, bo gliwiczanki nie tylko doprowadziły do przedłużenia meczu, ale i poszły za ciosem w kolejnej odsłonie. Tie-break to powtórnie zacięta walka, przewaga podopiecznych trenera Wiesława Popika 8:6 przy zmianie stron i... finalne zwycięstwo akademiczek z Gliwic, które w ogólnej ocenie meczu skorzystały przede wszystkim na aż 25 własnych błędach naszej drużyny w ataku.

Indywidualnie dla SMS PZPS najwięcej punktów zdobyły w sobotniej konfrontacji I-ligowej Weronika Szlagowska (20) i Julita Piasecka (17).

– Byliśmy do tego meczu dobrze przygotowani, a rywal niczym nas nie zaskoczył. Podaliśmy przeciwnikowi rękę w ważnym momencie spotkania. Zabrakło nam doświadczenia, aby zakończyć mecz, który długo kontrolowaliśmy – zaznaczył II trener zespołu ze Szczyrku Miłosz Majka.

SMS PZPS Szczyrk – AZS Politechnika Śląska Gliwice 2:3 (26:24, 25:19, 22:25, 17:25, 13:15)

SMS PZPS:
Martyna Łazowska, Wiktoria Kowalczyk, Zuzanna Kulig, Dominika Pierzchała, Sonia Stefanik, Katarzyna Hyży, Weronika Szlagowska, Paulina Damaske, Martyna Czyrniańska, Julita Piasecka, Martyna Borowczak, Maja Szymańska, Julia Mazur, Aleksandra Justka
Trenerzy: Wiesław Popik, Miłosz Majka