Z trójmeczem w II lidze
17 lutego 2023

To bardzo intensywny weekend dla zespołu SMS PZPS występującego w siatkarskiej II lidze. Kolejno od piątku nasze uczennice mierzą się z rywalkami z Imielina, Krakowa i Starego Sącza.

- Po zakończonym siatkarskim maratonie w wykonaniu naszych uczennic bardzo cieszymy się, że każda z dziewcząt miała okazję do zaprezentowania swoich umiejętności na parkiecie. Na pochwałę zasługuje fakt, że mimo naprawdę dużego zmęczenia pokazały charakter i mocne wsparcie dla swoich koleżanek. Z tak walecznymi dziewczynami chce się pracować i za tę walkę w imieniu całego sztabu dziękujęmy - podkreśla w nawiązaniu do rozegranych spotkań Sebastian Tchórz, trener w sztabie SMS PZPS.

A jak układały się kolejno mecze II-ligowe z udziałem naszych uczennic? Z bardzo mocnym zespołem z Imielina, pewnie przewodzącym tabeli, gospodynie toczyły rywalizację "na styku". Każdy set mógł równie dobrze zakończyć się zwycięstwem zawodniczek SMS PZPS. I choć punktu żadnego ostatecznie w piątek na swoje konto nie dopisały, to zdobyły wartościowe doświadczenia, które ze szkoleniowego punktu widzenia dadzą profity na przyszłość.

Zarówno w sobotę, jak i niedzielę przyszło naszej drużynie stoczyć boje na maksymalnym dystansie setów. Pomimo wybornego otwarcia i wygrania premierowej odsłony 25:16, kolejne padły łupem siatkarek Wisły Kraków. Zespół prowadzony tego dnia przez trenerkę Joannę Staniuchę-Szczurek wspiąć się musiał na wyżyny, aby rozpędzone rywalki zatrzymać. I to się finalnie udało.

Nieszczególnie układała się spotkanie niedzielne z Sandecją Poprad Stary Sącz. Po dwóch setach zanosiło się na triumf przyjezdnych, ale uczennice SMS PZPS ani myślały się poddawać. W partii numer 3 oddały konkurentkom zaledwie 10 "oczek", by w następnym zaciętym secie doprowadzić do tie-breaka. W nim dobra zagrywka i skuteczna gra "na siatce" przeważyły na rzecz miejscowych, fetujących kolejne zwycięstwo podczas długiego siatkarskiego weekendu.

SMS PZPS II Szczyrk - MKS Imielin 1:3 (23:25, 26:24, 22:25, 22:25)

SMS PZPS II Szczyrk - TS Wisła Kraków 3:2 (25:16, 17:25, 20:25, 25:23, 15:13)

SMS PZPS II Szczyrk - STS Sandecja Poprad Stary Sącz 3:2 (23:25, 19:25, 25:10, 26:24, 15:12)