Z tie-breakiem dla przyjezdnych
1 grudnia 2018

Zacięty, choć nierówny przebieg miało starcie 12. kolejki I ligi, w którym ekipa SMS PZPS Szczyrk podjęła siatkarki Uni Opole.

Aż do tie-breaka drużyny wygrywały sety na zmianę, przy czym tylko pierwszy z nich był rywalizacją do końca zaciętą. Siatkarki z Opola prowadziły m.in. 16:15 i 21:19, ale najważniejsze akcje padły łupem naszych uczennic, które zaliczyły po 4 bloki i punktowe zagrywki.

Druga partia była niepomyślna dla podopiecznych Waldemara Kawki. Przyjezdne miały znacznie wyższą skuteczność ataku, jednocześnie nie popełniały własnych błędów, budując dystans od samego początku (8:6, 16:11 dla Uni).

Role odwróciły się w kolejnym secie, zainicjowanym wynikiem 8:5 dla miejscowych. Aż 16 „oczek” zdobytych atakiem, w tym głównie przez skuteczne Rozalię Hnatyszyn i Paulinę Damaske, spowodowało, że siatkarki SMS PZPS wygrały 25:18.

Rezultat dokładnie taki sam padł w czwartej partii, tyle że powody do radości miały opolanki. Ich wygrana to zasługa znakomitej dyspozycji w ataku (20 pkt. przy 13 SMS PZPS), odnotować należy, że obie drużyny do minimum ograniczyły pomyłki w poszczególnych siatkarskich elementach.

Tie-break ekipie ze Szczyrku nie wyszedł. Przy prowadzeniu Uni 10:6 sytuacja naszego zespołu skomplikowała się. Do 10 „oczek” w ataku opolanki dorzuciły 2 asy serwisowe, by fetować szóstą z rzędu I-ligową wygraną.

Dla SMS PZPS najwięcej punktów zgromadziły w sobotę Hnatyszyn i Damaske – 17 oraz 16, Weronika Centka zakończyła mecz z dorobkiem 10 pkt. Przyjezdne do triumfu poprowadziły Marta Ciesiulewicz (19 pkt.) i Joanna Pacak (16 pkt). W składzie Uni znalazły się nasze byłe uczennice – Weronika Sobiczewska i Oliwia Michalak.

SMS PZPS Szczyrk – Uni Opole 2:3 (25:23, 17:25, 25:18, 18:25, 9:15)