Z kolejnymi medalami
16 maja 2022

Z kolejnymi medalami

Również w kategorii juniorek młodszych nie zabrakło tych podopiecznych SMS PZPS w Szczyrku, które w barwach swoich klubów sięgnęły po medale na poziomie ogólnopolskim.

Rozalia Chmielewska i Rozalia Moszyńska to siatkarki, które z powodzeniem reprezentowały Enea Energetyk Poznań, sięgając po złote medale. W finale turnieju rozegranego w Kętrzynie pokonały 3:1 rówieśniczki MKS SMS Kalisz, o którego obliczu stanowiły w istotnej mierze aż 4 podopieczne naszej szkoły - Antonina Serafinowska, Amelia Dombrowska, Oliwia Pietrzak i Patrycja Łagida.

Prócz srebrnych krążków dla wspomnianego kwartetu zawodniczek odnotować należy indywidualne wyróżnienie dla Antoniny Serafinowskiej jako najlepszej środkowej całego turnieju.

 

W Kętrzynie nie zabrakło również innych uczennic SMS PZPS. 5. miejsce wraz z Pałacem Bydgoszcz zajęła Kornelia Drosdowska, lokatę niżej z LTS Legionovią Legionowo sklasyfikowana została Aleksandra Walczak, a na 7. pozycji rywalizację ogólnopolską zakończyła Zofia Brzoza i jej MKS Dwójka Zawiercie.

Końcowa kolejność Mistrzostw Polski juniorek młodszych:
1. Enea Energetyk Poznań
2. MKS SMS Kalisz
3. GKS Wieżyca 2011 Stężyca
4. Stal Śrubiarnia ŻAPN Żywiec
5. Pałac Bydgoszcz
6. LTS Legionovia Legionowo
7. MKS Dwójka Zawiercie
8. #Volley Wrocław 

Foto: Piotr Sumara, Justyna Matjas