Z dwoma setami i jednym punktem
2 lutego 2019

Na pełnym dystansie setów siatkarki SMS PZPS rywalizowały w sobotnie popołudnie w I-ligowym starciu w Mielcu.

Nasza drużyna rozegrała w Mielcu mecz długi, bo niemal 2-godzinny, zarazem zacięty, w którym jego losy często ulegały zmianie. Przyjezdne z rąk wypuściły prowadzenie 16:13 w secie premierowym, by w końcówce przegrać do 22.

Pod znakiem dominacji siatkarek SMS PZPS przebiegły kolejne dwie partie. W nich skuteczność bloku i ataku podopiecznych Waldemara Kawki i Ireneusza Waleczka zrobiły swoje.

Set czwarty to lepsza zagrywka mielczanek, które bezpośrednio w polu serwisowym zdobyły 3 "oczka", choć jeszcze przy stanie 16:15 dla SMS-u sukces wyjazdowy wydawał się prawdopodobny.

Podobnie było w tie-breaku, zainicjowanym korzystnym dla UKS Szóstki wynikiem 5:3. Istotną rolę prócz serwisu odegrały również własne pomyłki uczennic w newralgicznych momentach.

Z 28 punktami mecz zakończyła przyjmująca Paulina Damaske, 22 "oczka" dołożyła Karolina Drużkowska. SMS wykonał aż 15 skutecznych bloków, najwięcej 5 zapisała Adrianna Rybak.

UKS Szóstka Mielec - SMS PZPS Szczyrk 3:2 (25:22, 20:25, 17:25, 25:20, 15:12)