Z domowymi punktami
22 października 2022

Z domowymi punktami

Najpierw młodsze zawodniczki SMS PZPS pokonały rywalki z Lublina w spotkaniu na szczeblu II ligi, a następnie z podobnym skutkiem z perspektywy naszych uczennic przebegł sobotni mecz I-ligowy.


I LIGA:

Kilka czynników przesądziło o tym, że I-ligowy zespół SMS PZPS w sobotni wieczór osiągnął maksymalną możliwą zdobycz. Przede wszystkim gospodynie świetnie prezentowały się w ataku, „wykręcając” bardzo dobre wskaźniki skuteczności w tym elemencie, zarówno na skrzydle, jak i środku. W szczególności tyczy się to setów pierwszego i drugiego, w których rywalizacja toczyła się pod pełną kontrolą drużyny ze Szczyrku. W nich również podopieczne trenera Waldemara Kawki rzadziej myliły się od zawodniczek ze Stężycy.

W trzeciej partii walki było więcej, a żaden z zespołów nie był w stanie wypracować sobie większej przewagi. W końcówce siatkarki SMS PZPS prowadziły 24:21, przyjezdne, które wyraźnie podniosły swój poziom gry, zbliżyły się na „oczko”, ale ostatnia akcja meczu należała do uczennic. Wygraną 3:0 przypisać należy także odpowiedniemu podejściu do ligowej batalii. – Było widać dużą motywację i determinację w naszych szeregach, co jest podstawą do wygrywania takich zwłaszcza spotkań, w których przeciwniczki nie zamierzają odpuszczać. Cały zespół zasłużył na pochwały i dobrze, że uniknęliśmy przedłużenia tego meczu – zauważa trenerka Joanna Staniucha-Szczurek.

SMS PZPS Szczyrk – GKS Wieżyca Politechnika Gdańska Stężyca 3:0 (25:15, 25:14, 25:23)

SMS PZPS: Zuzanna Suska, Iga Marszałkowicz, Agata Milewska, Amelia Dombrowska, Oliwia Pietrzak, Rozalia Moszyńska, Patrycja Łagida, Wirginia Mulka, Karolina Nadera, Antonina Serafinowska, Natalia Siuda, Zofia Brzoza, Kornelia Drosdowska, Oliwia Jaroń
Trenerzy: Waldemar Kawka, Joanna Staniucha-Szczurek


II LIGA:

– Graliśmy na bardzo wysokiej skuteczności w ataku, potrafiliśmy też odrzucić rywalki od siatki naszą dobrą zagrywką – mówi Marcin Orlik, szkoleniowiec „dwójki” SMS PZPS w nawiązaniu do sobotniego starcia domowego z lubliniankami.

Gospodynie rywalizację II-ligową zaczęły istotnie skoncentrowane, nie dając rywalkom szans na rozwinięcie skrzydeł. Dopiero od seta numer 3 przebieg spotkania się wyrównał, ale też więcej było w tym fragmencie kadrowych roszad w naszej ekipie, a w ślad za tym i błędów własnych. Powrót do optymalnego ustawienia natychmiast poskutkował pogromem 25:14 w odsłonie czwartej, która przypieczętowała pewny triumf 3:1 SMS PZPS II.

Do pierwszego kompletu punktów w trwającym sezonie w największym stopniu pod względem indywidualnych zdobyczy przyczyniła się Natasza Ornoch. W ofensywie sporo dokładała także skuteczna Gabriela Robińska.

SMS PZPS II Szczyrk – AZS UMCS Lublin 3:1 (25:19, 25:18, 23:25, 25:14)

SMS PZPS II:
Wirginia Mulka, Atena Kołakowska, Gabriela Robińska, Hanna Kaczyńska, Natasza Ornoch, Zofia Bąkowska, Daria Wieczorek, Maria Kaczmarzyk, Maja Koput, Anna Dorywalska, Rozalia Chmielewska, Maja Daca, Joanna Domańska, Aleksandra Adamczyk
Trenerzy: Marcin Orlik, Sebastian Tchórz