Z całą serią zmarnowanych meczboli...
21 października 2021

Z całą serią zmarnowanych meczboli...

To mecz, który siatkarki SMS PZPS powinny zakończyć zwycięsko. Niestety jednak nie były w stanie postawić przysłowiowej kropki nad "i".

Minęło trochę czasu zanim nasze zawodniczki złapały odpowiedni rytm gry. W secie pierwszym popełniały mnóstwo własnych błędów. Zmobilizowały się jednak błyskawiczanie i górując na siatce w kolejnych odsłonach oddały rywalkom odpowiednio zaledwie 17 i 14 "oczek". Najbardziej znacząca pod względem siatkarskim na rzecz SMS PZPS była różnica w ataku i zagrywce.

Czwarta partia miała przebieg rzadko spotykany. Podopieczne trenera Wiesława Popika prezentowały się lepiej od gospodyń, odskakując już przy stanie 8:5. Przewaga wzrosła w końcówce do wyniku 24:18, po czym nasze zawodniczki zupełnie zatraciły skuteczność w ataku. Przegrały aż 8 kolejnych akcji i całego seta, a w jego następstwie również tie-breaka wobec licznych pomyłek i aż nadto widocznego rozpamiętywania wypuszczonej szansy na wyjazdowe zwycięstwo.

21 punktów Oliwii Pietrzak i 15 Julii Lenik to najlepsze indywidualne zdobycze uczennic ze Szczyrku.

Libero VIP Aleksandrów Łódzki - SMS PZPS Szczyrk 3:2 (25:11, 17:25, 14:25, 26:24, 15:12)

SMS PZPS:
Wiktoria Zagumny, Rozalia Moszyńska, Julia Lenik, Oliwia Pietrzak, Pola Janicka, Karolina Staniszewska, Patrycja Majos, Natalia Kecher, Patrycja Łagida, Magdalena Stambrowska, Olga Musiał, Klaudia Łyduch
Trenerzy: Wiesław Popik, Ireneusz Waleczek