Wyjazdowy komplet
10 października 2020

Bardzo dobry występ z punktową zdobyczą zanotowały siatkarki SMS PZPS podczas I-ligowego meczu w Poznaniu.

Bardzo istotne znaczenie dla losów całego meczu miał pierwszy set, w którym przyjezdne – mówiąc kolokwialnie – wróciły z dalekiej podróży. Przegrywały już 10:16, w dalszej fazie partii 16:21, by zwyciężyć w grze na przewagi. Kluczowa okazała się poprawa w skuteczności ataku przy jednocześnie dobrze funkcjonującym bloku.

Następny set to niezbyt dobry start uczennic ze Szczyrku, ale pościg zainicjowany został odpowiednio wcześnie, by pewnie triumfować 25:21. Pod kontrolą naszej drużyny przebiegała z kolei odsłona trzecia. Rywalki robiły w końcówce wszystko, aby doprowadzić do przedłużenia spotkania. Przy piłce meczowej ich nadzieje zostały rozwiane, gdy same zaatakowały w aut.

Indywidualnie największe zdobycze punktowe zanotowały w sobotę Julita Piasecka (14) oraz Martyna Czyrniańska (12). MVP meczu została rozgrywająca Martyna Łazowska. Drużynowo w elemencie bloku SMS PZPS osiągnął nad poznaniankami przewagę 12:7, z kolei w efektywności ataku procentowo 49 do 36.

Enea Energetyk Poznań – SMS PZPS Szczyrk 0:3 (24:26, 21:25, 23:25)

SMS PZPS: Dominika Pierzchała, Julita Piasecka, Martyna Borowczak, Martyna Łazowska, Zuzanna Kulig, Martyna Czyrniańska, Oliwia Poreda, Natalia Szmajduch, Sonia Stefanik, Oliwia Pietrzak, Martyna Leoniak, Justyna Jankowska, Natalia Rejment (libero), Izabela Dąbrowska (libero)
Trenerzy: Wiesław Popik, Miłosz Majka