Wyjazdowe porażki na starcie
7 października 2017

Wyjazdowe porażki na starcie

Drużyny złożone z uczennic naszej szkoły w rozgrywkach I i II ligi od porażek rozpoczęły sezon.

W Warszawie długimi fragmentami równorzędny bój z tutejszą Wisłą toczył pierwszy zespół Szkoły Mistrzostwa Sportowego PZPS. Umożliwiła to poprawna gra w ataku i taktyczna zagrywka, choć nie sposób nie zauważyć, że w końcówkach po stronie ekipy ze Szczyrku pojawiały się własne błędy, swoje robiło też doświadczenie przeciwniczek. Set trzeci przebiegał pod dyktando przyjezdnych, które prowadziły m.in. 21:18 i 24:21. Dały się jednak „doścignąć”, później musiały bronić piłek meczowych i dopiero w zaciętej batalii „na przewagi” po ataku Oliwii Bałuk odnotowały zwycięstwo. Nie po myśli naszej drużyny ułożyła się natomiast następna partia, w niej stołeczne brylowały blokiem i skutecznymi kontrami, dzięki czemu wygrały 25:14.

Wisła Warszawa – SMS PZPS I Szczyrk  3:1  (25:19, 25:19, 26:28, 25:14)

SMS PZPS I:
Adrianna Rybak, Aleksandra Gryka, Izabela Klekot, Weronika Centka, Rozalia Hnatyszyn, Weronika Sobiczewska, Gabriela Makarowska, Michalina Rola, Julia Serowiecka, Oliwia Bałuk, Weronika Szlagowska, Natalia Lijewska, Julia Mazur, Karolina Garstka
Trenerzy: Waldemar Kawka, Ireneusz Waleczek


Szkolna „dwójka” walczyła o premierowe punkty w sezonie w Świdnicy. – W pierwszym i drugim secie byliśmy blisko powodzenia i różnica pomiędzy zespołami wcale nie była tak duża, jak wskazuje na to wynik. Rywalki były natomiast lepsze w zagrywce i na środku siatki – ocenia Andrzej Peć, szkoleniowiec II-ligowego zespołu SMS PZPS, który dla przeciwwagi nic do powiedzenia nie miał w odsłonie numer 3. Siatkarki Polonii „odjechały” w niej na 8:2 i konsekwentnie budowały dystans. Najczęściej w naszym zespole punktowała podczas inauguracji II ligi Karolina Drużkowska.

MKS Polonia Świdnica – SMS PZPS II Szczyrk  3:0  (25:19, 25:22, 25:9)

SMS PZPS II:
Paulina Zaborowska, Martyna Łazowska, Martyna Borowczak, Julita Piasecka, Martyna Czyrniańska, Sonia Stefanik, Katarzyna Hyży, Magda Stambrowska, Karolina Drużkowska, Maja Szymańska, Aleksandra Justka, Magdalena Piekarz
Trener: Andrzej Peć