Wyjazdowa środa na remis
25 stycznia 2023

Wyjazdowa środa na remis

Mecze zaliczane do rozgrywek I-ligowych, nabierających tym samym tempa wobec konieczności udziału naszcyh zawodniczek w lutowych zmaganiach młodzieżowych, odbyły się dziś z udziałem obu zespołów SMS PZPS w Szczyrku. W roli ekipy przyjezdnej podopieczne trenerów Waldemara Kawki i Marcina Orlika poradziły sobie ze zmniennym szczęściem.


Trudno było zakładać, że młodsze podopieczne naszej szkoły zdołają w Poznaniu wygrać, ale pomimo ogromnej różnicy doświadczenia w porównaniu do rywalek, w części spotkania stawiły opór. – Momentami potrafiliśmy walkę nawiązać i trzymać dobry poziom. Generalnie to był niezły występ na tle mocnego przeciwnika – zauważa trener Marcin Orlik.

Spora przewaga siatkarek z Poznania uwidoczniła się tylko w secie drugim, w którym zespół SMS PZPS zdobył jedynie 16 punktów. Pozostałe fragmenty były w miarę wyrównane. Zwłaszcza w początkowej fazie meczu przyjezdne prezentowały się korzystnie. Po przyjęciu zagrywki sporo grały środkiem, co przynosiło pożądany skutek. Przy odważnej grze w ataku pojawiało się też sporo błędów, ale to już zrzucić należy zdecydowanie na karb braku ogrania na tym poziomie ligowym.

Enea Energetyk Poznań - SMS PZPS Szczyrk 3:0 (25:21, 25:16, 25:18)

SMS PZPS:
Wirginia Mulka, Atena Kołakowska, Gabriela Robińska, Hanna Kaczyńska, Natasza Ornoch, Zofia Bąkowska, Daria Wieczorek, Maria Kaczmarzyk, Maja Koput, Anna Dorywalska, Maja Daca, Joanna Domańska, Aleksandra Adamczyk, Rozalia Chmielewska
Trenerzy: Marcin Orlik, Sebastian Tchórz


Liczący na zdobycze zespół ze Stężycy napotkał na opór naszych uczennic. Cały środowy mecz był wyrównany, jednak zwłaszcza w odsłonach numer 2 i 3 kilka punktów przewagi dawało pewien komfort ekipie SMS PZPS. Skuteczność na poziomie 49 procent czy po 7 skutecznych bloków i zagrywek, to doskonałe świadectwo dobrej postawy przyjezdnych. Indywidualnie największe zdobycze to 17 "oczek" Patrycji Łagidy i 15 Karoliny Nadery.

Rywalki bardzo mocno liczyły na punkty, więc fajnie, że mimo ich dużego zaangażowaniu zdołaliśmy wygrać. Może nie był to mecz najwyższych lotów, ale punkty w końcówkach to my potrafiliśmy zdobywać zaznacza trenerka Joanna Staniucha-Szczurek.

GKS Wieżyca 2011 Politechnika Gdańska Stężyca - SMS PZPS Szczyrk 0:3 (25:27, 20:25, 22:25)

SMS PZPS:
Aleksandra Walczak, Nadia Siuda, Karolina Nadera, Patrycja Łagida, Amelia Dombrowska, Zofia Brzoza, Oliwia Pietrzak, Oliwia Jaroń, Zuzanna Suska, Rozalia Moszynska, Iga Marszałkowicz, Antonina Serafinowska
Trenerzy: Waldemar Kawka, Joanna Staniucha-Szczurek