Wygrane na szczycie
2 lutego 2019

Uczennice SMS PZPS, przewodzące tabeli ligi wojewódzkiej, zmierzyły się w kolejnych meczach z drużynami będącymi nieznacznie za nimi w stawce.

Bardzo istotnym dla losów całego spotkania okazał się premierowy set. W nim na wstępie siatkarki z Jastrzębie zbudowały kilkupunktową przewagę, prowadząc m.in. 14:9. Gospodynie dzięki skuteczności w ataku i zagrywkom Oliwii Poredy zapobiegły jednak wygranej rywalek, zachowując spokój w kluczowych akcjach partii. Wygrana 25:23 na tyle zespół SMS PZPS podbudowała, jednocześnie podłamując wicelidera tabeli ligi śląskiej, iż w kolejnym secie równorzędnej walki nie było. Jastrzębianki poprawiły grę w trzeciej odsłonie, zdołały przedłużyć konfrontację, ale ponownie nic do powiedzenia nie miały w czwartym secie. Triumfując 25:14 podopieczne trenerskiego duetu Wiesław Popik/Joanna Staniucha-Szczurek przypieczętowały efektowną i ważną wygraną.

Sobotni występ w Katowicach był w wykonaniu naszej drużyny jeszcze pewniejszy. Tylko w jednym z setów zawodniczki UKS Sokół '43 nawiązały równorzędną batalię przy pomyłkach ekipy ze Szczyrku, po przegranej 23:25 gospodynie zostały przez uczennice SMS PZPS całkowicie zdominowane. Najlepszy tego dowód to wygrana okazałych rozmiarów 25:14 po serii zagrywek w końcówce w wykonaniu Mai Szymańskiej.

SMS PZPS III Szczyrk - JKS SMS Jastrzębie 3:1 (25:23, 25:11, 18:25, 25:14)

UKS Sokół '43 Katowice - SMS PZPS III Szczyrk 0:3 (17:25, 23:25, 14:25)

SMS PZPS III: Oliwia Poreda, Wiktoria Kowalczyk, Julita Piasecka, Martyna Borowczak, Michalina Rola, Magda Kubas, Magda Stambrowska, Dominika Pierzchała, Sonia Stefanik, Justyna Jankowska, Zuzanna Kulig, Maja Szymańska, Zofia Lis, Natalia Szmajduch
Trenerzy: Joanna Staniucha-Szczurek, Wiesław Popik, Andrzej Peć