Wychodziło niewiele...
13 marca 2024

Wychodziło niewiele...

Siatkarki Sokoła & Hagric Mogilno ponownie potwierdziły przynależność do ścisłej czołówki I-ligowej. Dziś w Szczyrku nie dały naszym uczennicom żadnych szans na nawiązanie równorzędnej walki.

Tylko nieco ponad godzinę trwało środowe starcie w Szczyrku. I jakkolwiek należało się spodziewać, że zespół z Mogilna okaże się w nim finalnie lepszy, bo wynikało to choćby z układu tabeli, tak równocześnie można było oczekiwać większego oporu ze strony uczennic Szkoły Mistrzostwa Sportowego Polskiego Związku Piłki Siatkowej. Już sam początek spotkania był jednak wymowny, bo przy zagrywkach Sandry Świętoń przyjezdne uzyskały bardzo wyraźną przewagę 9:0. Nie dość, że wykorzystywały bezwzględnie okazje do kontrataków, to jeszcze podopieczne trenera Waldemara Kawki popełniały mnóstwo własnych błędów (łącznie 10) i nie zdołały dystansu nawet zmniejszyć. Jedynie w bloku rywalkom dotrzymywały kroku, ale uległy mimo to wyraźnie 15:25.

Drugi set był do premierowego łudząco podobny. Kiedy zawodniczki Sokoła & Hagric punktów miały na koncie 8, gospodynie wygrały raptem jedną akcję. Identycznych rozmiarów pogromu, co w partii numer 1 uczennice nie uniknęły, ponownie nie mogąc odnaleźć właściwego sobie rytmu gry (9 błędów własnych i tylko 32-procentowa skuteczność ataku). Siatkarki z Mogilna z kolei świetnie prezentowały się w polu serwisowym, co w szczególności tyczy się Aleksandry Cabaj.

Dopiero w trzeciej odsłonie na parkiecie działo się więcej ciekawego. SMS PZPS prowadził m.in. 3:0 czy 8:6, ale po udanym bloku Aleksandry Szczepańskiej wkrótce to siatkarki Sokoła & Hagric były z przodu 12:9. Decydujące fragmenty seta zostały spokojnie rozegrane przez zespół faworyzowany. Na koncie miejscowych znów pojawiła się za to dwucyfrowa liczba błędów, uniemożliwiająca przedłużenie meczu.

Najlepiej punktujące zawodniczki środowej konfrontacji w szeregach SMS PZPS to z dorobkiem 6 „oczek” Agata Milewska oraz Zofia Brzoza.

SMS PZPS Szczyrk – Sokół & Hagric Mogilno 0:3 (15:25, 15:25, 19:25)

SMS PZPS:
Iga Marszałkowicz, Agata Milewska, Oliwia Jaroń, Zofia Brzoza, Aleksandra Adamczyk, Nadia Siuda, Zuzanna Suska (L) oraz Wirginia Mulka, Amelia Dombrowska, Karolina Nadera, Kornelia Drosdowska, Kinga Piśniak
Trenerzy: Waldemar Kawka, Joanna Staniucha-Szczurek