Więcej klas w nowym roku szkolnym
6 września 2017

Więcej klas w nowym roku szkolnym

W poniedziałek rozpoczął się rok szkolny 2017/2018 w Szkole Mistrzostwa Sportowego Polskiego Związku Piłki Siatkowej im. Agaty Mróz-Olszewskiej w Szczyrku.

W obecnym roku szkolnym do placówki stacjonującej na obiektach Centralnego Ośrodka Sportu – Ośrodka Przygotowań Olimpijskich w Szczyrku uczęszczają 34 uczennice. Prócz wszystkich roczników klas licealnych utworzone zostały również dwie klasy w Gimnazjum. – Mamy w szkole sporo nowych uczennic, więc pierwsze miesiące edukacji zwłaszcza w Gimnazjum będą w dużej mierze poświęcone na wyrównanie poziomu i różnic programowych – mówi Zbigniew Miłoś, dyrektor ds. edukacji.

Uczennice będą również uczestniczyć w rozgrywkach siatkarskich. Wzorem poprzednich sezonów zgłoszone zostały do rywalizacji zespoły na poziomie I, II i III ligi. Niezależnie od gry w barwach SMS PZPS w Szczyrku nasze podopieczne czekają zmagania klubowe w poszczególnych kategoriach wiekowych. – Rytm pracy naszej szkoły będzie oczywiście odpowiednio dostosowany do siatkarskich rozgrywek – wyjaśnia dyrektor Miłoś.