Warsztaty dla trenerów S.O.S.
8 czerwca 2018

Warsztaty dla trenerów S.O.S.

Początkiem czerwca na obiektach Centralnego Ośrodka Sportu w Szczyrku przeprowadzone zostały warsztaty, w których udział wzięli trenerzy z Siatkarskich Ośrodków Szkolnych z całego kraju.

Zajęcia w terminie od 4 do 6 czerwca podzielone zostały na część praktyczną w hali oraz teoretyczną w sali konferencyjnej.

Trenerzy Szkoły Mistrzostwa Sportowego Polskiego Związku Piłki Siatkowej w Szczyrku Wiesław Popik i Andrzej Peć zademonstrowali między innymi treningi indywidualne na poszczególnych pozycjach oraz elementy szkolenia obrony i asekuracji.

Dobór zawodników, aspekty związane z motywacją, funkcjonowaniem interpersonalnym w zespole oraz kontrolą emocjonalną, a także kwestie coachingu przedstawił psycholog sportu Przemysław Pieczyński.

Nie zabrakło tematyki dotyczącej przygotowania motorycznego, ćwiczeń na siłowni, właściwie prowadzonej rozgrzewki i współpracy w kierunku budowania potencjału zawodnika. Swoimi spostrzeżeniami podzieliły się tu dbające o te elementy w naszej szkole Sandra Kaduk i Izabela Krzyżanowska.