W Szczyrku startuje Turniej Nadziei Olimpijskich
28 maja 2022

W Szczyrku startuje Turniej Nadziei Olimpijskich

W niedzielę 29 maja rozegrane zostaną pierwsze mecze Ogólnopolskiego Turnieju Nadziei Olimpijskich. Celem zmagań jest wyłowienie najbardziej perspektywicznych zawodniczek pod kątem Szkoły Mistrzostwa Sportowego Polskiego Związku Piłki Siatkowej w Szczyrku.

Dwudniowa rywalizacja (29-30 maja) przeprowadzona zostanie w hali Centralnego Ośrodka Sportu - Ośrodka Przygotowań Olimpijskich w Szczyrku. Wzorem poprzednich edycji systemem "każdy z każdym" mecze rozgrywać będą młode siatkarki z roczników 2007 i 2008, przydzielone według regionów do drużyn Wschód, Zachód, Południe i Północ. Wcześniej zawodniczki te wyłonione zostały na szczeblach wojewódzkich w oparciu o Ogólnopolską Olimpiadę Młodzieży, co oznacza, że w Szczyrku zagrają już te prezentujące najwyższy poziom.

Turniej na obiektach, które na co dzień służy jako baza szkoły daje możliwość zapoznania się z jej infrastrukturą i przebiegiem szkolenia w placówce. To właśnie podczas takich zawodów wiele dziewczyn niezdecydowanych utwierdza się w przekonaniu, że znaleźć się w gronie pierwszoklasistek NLO PZPS jest idealnym rozwiązaniem, gdy myśli się na poważnie o profesjonalnej grze w siatkówkę.

Trenerom pracującym w SMS PZPS Szczyrk zapewni to natomiast możliwość obserwacji grających w zespołach o zbliżonych umiejętnościach i dokonania wartościowych porównań. Ten kontekst jest istotny, aby dokonać właściwej oceny i zminimalizować ryzyko popełnienia błędu w procesie naborowym.

Mecze Ogólnopolskiego Turnieju Nadziei Olimpijskich transmitowane będą w obu dniach na żywo - link dostępny będzie na Facebooku SMS PZPS Szczyrk.