Udany wyjazd
14 listopada 2021

Po punkty w Ostrowcu Świętokrzyskim sięgnął II-ligowy zespół złożony z uczennic naszej szkoły.

Rywalizacja z miejscowym KSZO SMS nie ułożyła się po myśli naszej drużyny. W pierwszym secie przyjezdne słabo prezentowały się w przyjęciu zagrywek rywalek, tylko kilka akcji rozgrywając płynnie i z możliwością wyboru opcji w ataku. Nie dziwi zatem, że to gospodynie dyktujące warunki niemal przez całą partię wygrały 26:24.

Druga odsłona to z kolei kontrola po stronie zawodniczek ze Szczyrku. Prowadziły m.in. 8:6, 16:11, 22:18, a stabilna dyspozycja w poszczególnych siatkarskich elementach dała wyrównanie wyniku spotkania.

Kluczowy dla losów punktowego rozdziału okazał się set numer 3, który miejscowe siatkarki rozpoczęły wyśmienicie od serii 9:1. Po falstarcie nasz zespół stopniowo do przeciwniczek się zbliżał, a nikłą przewagę osiągnął przy stanie 17:16. Końcowa faza partii to zacięta walka i często pojawiający się remis – 21:21, 23:23, co było również następstwem nerwowości po obu stronach siatki, przejawiającej się w zepsutych zagrywkach. Co najistotniejsze – kluczowe akcje padły łupem „dwójki” SMS PZPS.

Gospodynie nie podjęły już walki w kolejnym secie. Gdy w polu serwisowym pojawiła się Klara Olszewska przyjezdne zanotowały najlepszy fragment podczas całej konfrontacji, a zbudowanie zaliczki 20:10 było idealnym kierunkiem ku pewnej wyjazdowej wygranej.

– Nie był to na pewno jakiś szczególnie dobry nasz występ, ale nawet w takich warunkach potrafiliśmy zachować spokój. Wracamy po szkolnej przerwie do treningów i z doświadczenia wiemy już, że te początki bywają trudne i potrzeba czasu, aby złapać właściwy rytm – mówi Andrzej Peć, szkoleniowiec szkolnej ekipy ze Szczyrku.

KSZO SMS Ostrowiec Świętokrzyski – SMS PZPS II Szczyrk 1:3 (26:24, 21:25, 24:26, 15:25)