Udany start kadetek
13 stycznia 2017

Reprezentacja Polski kadetek z uczennicami SMS PZPS w Szczyrku w składzie od zwycięstwa rozpoczęła udział w kwalifikacjach do mistrzostw Europy.

Biało-czerwone w rywalizacji na Litwie zmierzyły się dziś z czeskimi kadetkami. Mecz ten nie okazał się łatwy. Czeszki w secie premierowym odskoczyły na 20:16 i zdawały się być na najlepszej drodze do wymarzonego otwarcia spotkania. W momentach kluczowych podopieczne Grzegorza Wagnera stanęły jednak na wysokości zadania. Wpierw doprowadziły do remisu 21:21, by wygrać 25:23. Wyrównany przebieg miała także druga partia. Do stanu 19:19, z niewielkimi wahnięciami formy, obie reprezentacje walczyły „cios za cios”. Sam finisz to znakomita seria Polek i podwyższenie prowadzenie. Set trzeci przybrał oblicze podobne. To rywalki wypracowały sobie jako pierwsze okazję na zakończenie odsłony, lecz ponownie końcówka była domeną naszych kadetek, wieńczących starcie ważnym zwycięstwem 3:0.

W piątkowym meczu najwięcej 16 punktów dla Polek zdobyła Julia Szczurowska, 11 dołożyła Zuzanna Górecka. Z grona podopiecznych naszej szkoły zaprezentowały się również Aleksandra Gryka (5 pkt.), Adrianna Rybak (8 pkt.), Gabriela Makarowska (2 pkt.), Rozalia Hnatyszyn (2 pkt.) oraz Paulina Zaborowska.

Czechy – Polska 0:3 (23:25, 19:25, 25:27)