Udany domowy weekend
26 stycznia 2020

Uczennice SMS PZPS w Szczyrku kontynuują bardzo dobre występy I-ligowe. W sobotę zapisały na swoim koncie wygraną, w niedzielę przeciwstawiły się zespołowi ze ścisłej czołówki.

W sobotę zgarnęły punkty na własnym parkiecie w meczu, który miał różne oblicza. Premierowy set upłynął pod pełną dominacją szczyrkowianek. Przewagę nasz zespół zbudował zwłaszcza umiejętną zagrywką i zatrzymywaniem blokiem ataków rywalek. Rezultat 25:13 dowodzi zresztą, że podopieczne Wiesława Popika kontrolowały wydarzenia.

Następne partie nie były już jednostronne. W drugiej ekipa ze Szczyrku prowadziła m.in. 8:5, 16:14 i 21:19, ale tarnowianki zdołały wyrównać. Istotne okazało się wejście na boisko Pauliny Damaske, punktującej w kluczowych momentach. Odsłona numer 3 to z kolei nieznaczna przewaga przyjezdnych i seria zagrywek Dominiki Pierzchały w końcówce, a w konsekwencji ponowna wygrana na przewagi.

W szeregach SMS PZPS najlepiej ze skrzydłowych punktowały Martyna Borowczak – 16 „oczek” i Martyna Czyrniańska – 12. Aż 15 punktów zdobyła środkowa Dominika Pierzchała, notując w tym 6 bloków z 15 całej drużyny.

SMS PZPS Szczyrk – Grupa Azoty PWSZ Tarnów 3:0 (25:13, 28:26, 29:27)

SMS PZPS:
Julita Piasecka, Weronika Szlagowska, Paulina Damaske, Zuzanna Kulig, Martyna Czyrniańska, Karolina Drużkowska, Sonia Stefanik, Dominika Pierzchała, Martyna Borowczak, Martyna Łazowska, Wiktoria Kowlalczyk, Julia Mazur
Trenerzy: Wiesław Popik, Miłosz Majka

Na niedzielne starcie z Uni Opole sztab trenerski naszej drużyny dokonał korekt w składzie, co nie przeszkodziło gospodyniom w postawieniu się rywalkom. – Kilka piłek zdecydowało tak naprawdę o końcowym rezultacie. Zaliczyliśmy kolejny w tym sezonie mecz walki, który mógł się podobać – stwierdza II trener miejscowych Miłosz Majka.

W secie pierwszym inicjatywę posiadały opolanki, prowadząc m.in. 16:13 i 21:18. Strat odrobić się gospodyniom nie udało, a główna tego przyczyna to popełnione 11 własnych błędów. Gdy tylko zawodniczki SMS-u pomyłki w ataku i zagrywce ograniczyły odniosły przekonujące zwycięstwo 25:19. Set kolejny to dobra postawa przyjezdnych, które odskoczyły na 16:10 i mimo pościgu szkolnej ekipy dowiozły wygraną. Pogoń udana miała miejsce w partii czwartej. Dobre zagrywki Martyny Borowczak sprawiły mnóstwo kłopotów przyjmującym Uni, które nie wykorzystały piłki meczowej i przegrały 25:27. Tu na uwagę zasługuje aż 6 bezpośrednich bloków SMS-u.

W tie-breaku było ciekawie, bo choć zespół z Opola zainicjował go prowadzeniem 4:0, a przy zmianie stron dystans był identyczny, to uczennice podjęły walkę. Ze stanu 11:14 zanotowały niemal skuteczną w pełni passę przy zagrywkach Karoliny Drużkowskiej, by ulec konkurentkom nieznacznie.

21 punktów w niedzielnym meczu zdobyła Paulina Damaske, 17 dołożyła Karolina Drużkowska. Ponadto wartościowe łupy zanotowały Martyna Borowczak (13), Sonia Stefanik (11) i Weronika Szlagowska (10).

SMS PZPS Szczyrk – Uni Opole 2:3 (23:25, 25:19, 21:25, 27:25, 13:15)