Udane zakończenie sezonu
25 marca 2024

Ze zwycięstwem powróciła ze Starego Sącza drużyna Szkoły Mistrzostwa Sportowego Polskiego Związku Piłki Siatkowej w Szczyrku, która pozytywnie zwieńczyła tym samym rozgrywki na szczeblu II-ligowym.

Rywalizacja z siatkarkami Popradu rozpoczęła się dla przyjezdnych znakomicie. Szybko odskoczyły na kilka punktów, by pewną i solidną grą zwyciężyć 25:18. Znacznie więcej nerwowych momentów dostarczył kolejny set. Po stronie naszej drużyny pojawiły się błędy, a rywalki zdobyły w końcówce prowadzenie 22:19. We właściwym momencie nasza „dwójka” rytm jednak odpowiedni złapała, by wyszarpać wygraną 27:25.

Przy korzystnym przebiegu zdarzeń sztab trenerski SMS PZPS dokonał roszad w składzie. Nie zaburzyło to poziomu, niemniej jednak spotkanie pozostało już wyrównanym. O ile partia trzecia 25:23 padła łupem gospodyń, tak w kolejnym secie inicjatywę uczennice przejęły. Fakt, że wygrały najmniejszą możliwą różnicą „oczek”, to konsekwencja zrywu zawodniczek ze Starego Sącza na samym finiszu.

Na wyróżnienia indywidualne zapracowały dająca dobrą zmianę Zofia Bąkowska i skuteczna w ataku Nelly Adamczewska. „In plus” także współpraca rozgrywających ze środkowymi. – Cały zespół zaliczył udany występ, dzięki czemu niełatwy dla nas sezon kończymy optymistycznie – przyznaje szkoleniowiec Marcin Orlik.

Poprad Stary Sącz – SMS PZPS II Szczyrk 1:3 (18:25, 25:27, 25:23, 23:25)