Uczennice z medalami
2 czerwca 2021

W Olecku rozegrane zostały decydujące mecze Mistrzostw Polski w kategorii juniorek. W następstwie turnieju po medale sięgnęły zawodniczki Szkoły Mistrzostwa Sportowego Polskiego Związku Piłki Siatkowej w Szczyrku.

Martyna Borowczak jako MVP całego turnieju, a także Justyna Jankowska i Rozalia Moszyńska to zawodniczki, które wraz z Eneą Energetykiem Poznań sięgnęły po mistrzostwo. W finale pokonały 3:0 ekipę z Kalisza, której barw bronił podczas zmagań aż 4 uczennice SMS PZPS: Patrycja Łagida, Dominika Pierzchała, Karolina Staniszewska i Antonina Serafinowska.

Brąz przypadł siatkarkom GKS Wieżyca 2011 Stężyca, w tym Izabeli Dąbrowskiej. O miejsce na podium juniorskiego czempionatu walczyły również Martyna Leoniak i Aleksandra Czaplicka w barwach sklasyfikowanej na 4. miejscu Ateny Warszawa.

Na uwagę zasługuje, że prócz Martyny Borowczak indywidualne wyróżnienia przyznane zostały Dominice Pierzchale jako najlepszej środkowej oraz atakującej Patrycji Łagidzie.

Finał:
Enea Energetyk Poznań - Energa MKS SMS Kalisz 3:0 (25:22, 25:21, 25:10)

Mecz o 3. miejsce:
GKS Wieżyca 2011 Stężyca - UKS Atena Warszawa 3:2 (25:15, 24:26, 25:23, 19:25, 16:14)

Mecz o 5. miejsce:
KS Pałac Bydgoszcz - ŁKS Siatkówka Żeńska Łódź 3:2 (22:25, 25:22, 25:21, 23:25, 17:15)