Uczennice z maksymalną zdobyczą
21 października 2023

Uczennice z maksymalną zdobyczą

Po wcześniejszych spotkaniach przegranych przyszła pora na II-ligowe zwycięstwo uczennic SMS PZPS w Szczyrku, lepszych w sobotnim meczu od ekipy z Ostrowca Świętokrzyskiego.

Gospodynie nie miały dobrego wejścia w mecz. Rywalki zbudowały przewagę, bo znacznie lepiej radziły sobie w elemencie ataku. Dysproporcja w wyniku 25:20 na korzyść siatkarek KSZO to wymowny komentarz do tego, co działo się na parkiecie. Co gorsza, na przegraną zanosiło się także w secie drugim. Przy kilkupunktowej stracie trener naszych uczennic Marcin Orlik dokonał zmian w składzie, na placu gry zameldowała się m.in. Natalia Struzik, ważne punkty zdobywała Daria Wieczorek - te wątki kadrowe okazały się istotne. Dystans został w całości zniwelowany, a błędy po stronie przyjezdnych spowodowały, że to "dwójka" SMS PZPS po obronie piłek setowych triumfowała 27:25.

Wspomniana końcówka poprzedniej partii była punktem zwrotnym dla losów meczu. - Dziewczyny wyraźnie uwierzyły i złapały pewność siebie. Przewagę w aspektach czysto siatkarskich mieliśmy wyraźną i mimo nieco nerwowej końcówki spotkania, gdy przeciwniczki kilka "oczek" odrobiły, odnieśliśmy pierwsze zwycięstwo w sezonie - ocenia szkoleniowiec ekipy ze Szczyrku.

SMS PZPS II Szczyrk - KSZO SMS Ostrowiec Świętokrzyski 3:1 (20:25, 27:25, 25:16, 25:22)

SMS PZPS II:
Maria Kaczmarzyk, Maria Minkiewicz, Atena Kołakowska, Nicole Gucwa, Natalia Struzik, Angelika Górzyńska, Zofia Bąkowska, Daria Wieczorek, Maja Koput, Kinga Piśniak, Róża Zegan, Nelly Adamczewska
Trenerzy: Marcin Orlik, Sebastian Tchórz