Trzy zwycięstwa nad Białorusinkami
14 sierpnia 2019

Trzy zwycięstwa nad Białorusinkami

W Białej Podlaskiej, podczas kolejnego już tego lata zgrupowania, reprezentacja Polski kadetek zmierzyła się trzykrotnie z rówieśniczkami z Białorusi, odnosząc wartościowe zwycięstwa.

Wynikami odpowiednio 3:1, 3:0 i 3:0 zakończyły się towarzyskie konfrontacje z udziałem biało-czerwonych. – Jesteśmy zadowoleni, bo dziewczyny podczas obozu ciężko pracowały, a mimo zmęczenia rozegrały dobre mecze – mówi trener kadry kadetek Wiesław Popik. – Podczas grudniowego spotkania w mistrzostwach EEVZA Białorusinki były od nas lepsze, teraz nie miały zbyt wiele do powiedzenia – dodaje szkoleniowiec Polek.

Prócz test-meczów z Białorusinkami, polski zespół odbył w Białej Podlaskiej także wspólne treningi ze swoimi rywalkami. Pobyt od 30 lipca do 11 sierpnia był zatem kolejną znakomitą okazją do przyjrzenia się szerokiej grupie aż 27 zawodniczek. – Pracowaliśmy intensywnie nad wytrzymałością, ale też szlifowaliśmy technikę indywidualną, bo w tym aspekcie wciąż tkwią rezerwy – zaznacza trener Popik.

Reprezentacja, z tegorocznymi uczennicami SMS PZPS w Szczyrku w składzie (Oliwia Poreda, Wiktoria Kowalczyk, Martyna Łazowska, Maja Szymańska, Zofia Lis, Zuzanna Kulig, Katarzyna Hyży, Sonia Stefanik, Dominika Pierzchała, Martyna Borowczak, Karolina Drużkowska, Julita Piasecka, Natalia Szmajduch, Zuzanna Kuligowska, Magda Kubas, Aleksandra Justka), wcześniej przebywała na zgrupowaniu w Giżycku. Gdy zakończy tydzień wolnego w drugiej połowie sierpnia spotka się na kolejnym obozie przygotowawczym w Karpaczu.


Foto: www.bp24.pl - Biała24