Szczyrk show
4 października 2019

Szczyrk show

Piątek 4 października 2019 roku to kolejna data, która na stałe wpisała się do historii Szkoły Mistrzostwa Sportowego Polskiego Związku Piłki Siatkowej w Szczyrku. W hali Centralnego Ośrodka Sportu cała szkolna społeczność spotkała się na oficjalnej inauguracji roku szkolnego 2019/2020.

Wniesienie sztandarów i odegranie hymnów narodowego oraz szkolnego rozpoczęło całą uroczystość. I w tym roku scenariusz był zaskakujący i wypełniony atrakcjami. Wydarzeniu przyświecały hasła: "Walka, wiara, moc i siła to jest nasza maksyma" oraz... "Szczyrk show", doskonale oddające tak charakter szczyrkowskiej placówki, jak i wyjątkowego dnia.

Uczennice, które tego lata dołączyły do SMS PZPS w Szczyrku wzięły udział w tradycyjnym pasowaniu, w tej ceremonii uczestniczyli reprezentujący Polski Związek Piłki Siatkowej Włodzimierz Sadalski oraz była znakomita siatkarka Joanna Staniucha-Szczurek.

Następnie wszystkie podopieczne naszej placówki zademonstrowały swoje artystyczne i wokalne umiejętności w poszczególnych klasach, w tym w humorystyczny sposób przedstawiając szkolnych trenerów i nauczycieli. Na zakończenie także zaprezentowały w pełnej krasie rytmiczny taniec.

Gratulacje dotychczasowych osiągnięć i życzenia dalszych sukcesów przekazali m.in. wiceprezes PZPS Jacek Sęk, wiceminister pracy i polityki społecznej Stanisław Szwed oraz wiceprzewodniczący Rady Miejskiej w Bielsku-Białej Przemysław Drabek. Licznie zgromadzonym zaproszonym gościom krótkiego przedstawienia szkoły dokonał jej dyrektor Grzegorz Wagner.

FOTORELACJA Z INAUGURACJI