Spotkanie ze sztabem trenerskim
2 kwietnia 2021

Spotkanie ze sztabem trenerskim

Prezes Polskiego Związku Piłki Siatkowej Jacek Kasprzyk oraz nowy Dyrektor Pionu Sportu i Szkolenia Krzysztof Felczak odwiedzili tuż przed świętami naszą szkołę. Celem owej wizyty było spotkanie ze sztabem trenerskim oraz dyrekcją SMS PZPS.

Krzysztof Felczak na stanowisku zastąpił Włodzimierza Sadalskiego, który po 13 latach pełnienia owej funkcji przeszedł na emeryturę. - Krzysztof Felczak od wielu lat jest jednym z najbardziej aktywnych i kreatywnych trenerów w kategoriach młodzieżowych, wielce zaangażowanym w prace zespołu metodycznego, jak i w roli koordynatora regionalnego Siatkarskich Ośrodków Szkolnych. Liczymy, że jego doświadczenie i znakomity warsztat jeszcze bardziej twórczo rozwiną proces szkolenia w naszej federacji - stwierdził na wstępie spotkania na obiektach Centralnego Ośrodka Sportu w Szczyrku prezes Jacek Kasprzyk.

Nowy Dyrektor nie ukrywał, że przyjazd do Szczyrku w okresie przedświątecznym miał swój konkretny cel. - Znamy się dobrze ze środowiskiem trenerskim, ale chcieliśmy się spotkać, aby przedstawić konkretnie najważniejsze zadania i porozmawiać o szkoleniu dziewcząt w Szkole Mistrzostwa Sportowego w Szczyrku - zaznaczył Krzysztof Felczak.

Spotkanie było więc świetną okazją do przedyskutowania kluczowych aspektów pracy z młodzieżą, harmonogramów treningowych oraz założeń szkoleniowych, także w kontekście zbliżającego się okresu reprezentacyjnych zgrupowań. Uczestniczyli w nim szkoleniowcy poszczególnych grup SMS PZPS, włącznie z członkami sztabu trenerskiego odpowiedzialnymi za przygotowanie fizyczne i opiekę fizjoterapeutyczną zawodniczek.

Poniżej materiał filmowy oraz kilka zdjęć ze spotkania.