Sobota ze zmiennym szczęściem
22 stycznia 2022

Sobota ze zmiennym szczęściem

Początek siatkarskiej soboty w Szczyrku nie okazał się pomyślny dla naszych uczennic, które nie zdołały nawiązać walki z zespołem należącym do I-ligowej czołówki. Zupełne inaczej potoczyły się losy konfrontacji w II lidze - tu faktem stało się efektowne zwycięstwo ekipy SMS PZPS.


I-ligowe starcie mogło potoczyć się inaczej, gdyby jego gospodynie nie zmarnowały wysokiej przewagi uzyskanej w premierowym secie. Zaliczka 8:4, następnie m.in. 16:10, to następstwo kilku znakomitych bloków i dobrej skuteczności naszego zespołu w ataku. Siatkarki Stali najtrudniejszy moment jednak przetrwały, by dzięki doskonałym kontrom wygrać 25:21. Swoje na parkiecie robiły absolwentki SMS PZPS - Adrianna Muszyńska i Rozalia Hnatyszyn.

Dalsza część sobotniego meczu, za wyjątkiem równorzędnej walki do stanu 8:7 w secie drugim, to spora przewaga przyjezdnych, które popełniały bardzo mało własnych błędów (zaledwie 7 w całym spotkaniu).

Dla SMS PZPS najwięcej punktów - 13 - zdobyła Olga Musiał.

SMS PZPS Szczyrk - ITA TOOLS Stal Mielec 0:3 (21:25, 17:25, 14:25)

SMS PZPS:
Rozalia Moszyńska, Julia Lenik, Olga Musiał, Natalia Kecher, Pola Janicka, Patrycja Majos, Amelia Dombrowska, Wiktoria Zagumny, Magdalena Stambrowska, Justyna Jankowska, Magda Kubas
Trenerzy: Wiesław Popik, Ireneusz Waleczek


"Dwójka" SMS PZPS w ekspresowym tempie rozprawiła się z siatkarkami Wisły Kraków, czyniąc to jak najbardziej zasłużenie. Gospodynie dobrze realizowały założenia w zagrywce, co miało niebagatelny wpływ na przebieg gry. Również w ataku, w tym na kontrze, zawodniczki ze Szczyrku wyraźnie nad przeciwniczkami górowały.

W setach pierwszym i drugim przewagę zdobywały bardzo szybko, prowadząc 8:5, a dystans niebawem tylko powiększając. Walki równorzędnej dostarczyła partia trzecia, gdy w szeregach szkolnej drużyny pojawiły się na parkiecie zawodniczki dziś rezerwowe. Nieco zaburzyło to kontrolę nad spotkaniem, ale mając w zanadrzu zaliczkę m.in. 16:14 czy 21:19 miejscowe mogły uniknąć "nerwówki". Ostatecznie mimo sporej liczby własnych błędów triumfowały 27:25.

Najbardziej pokaźny dorobek indywidualny odnotowała dziś Aleksandra Adamczyk (21) przy wysokiej skuteczności w ataku. Wspierała ją efektywnie gromadząc 13 "oczek" Zofia Brzoza.

SMS PZPS II Szczyrk - TS Wisła Kraków 3:0 (25:12, 25:17, 27:25)

SMS PZPS II:
Rozalia Chmielewska, Zofia Brzoza, Iga Marszałkowicz, Antonina Serafinowska, Aleksandra Adamczyk, Aleksandra Walczak, Amelia Dombrowska, Klara Olszewska, Hanna Kaczyńska, Wirginia Mulka, Agata Milewska, Natasza Ornoch
Trenerzy: Waldemar Kawka, Andrzej Peć, Joanna Staniucha-Szczurek