Sobota z punktowymi zdobyczami
11 listopada 2018

Oba zespoły SMS PZPS w Szczyrku odniosły kolejne ligowe zwycięstwa w meczach rozegranych w sobotnie popołudnie.

Początek meczu I-ligowego należał do stołecznych, które odskoczyły na 8:4 przy wysokiej skuteczności własnego ataku. Później jednak siatkarki BlueSoft Mazovii zaczęły popełniać błędy. Łącznie w ten sposób oddały gospodyniom 14 punktów, by przegrać w zaciętej końcówce. Set kolejny był znakomity w wykonaniu naszych uczennic, które prowadziły już 16:5, by wygrać mniejszą różnicą, ale mimo wszystko w sposób pewny i przekonujący. Podopieczne Waldemara Kawki lepiej od przeciwniczek zagrywały i atakowały, miały także więcej bloków.

W partii następnej zawodniczki SMS PZPS „odjechały” na 8:6, ale nie były w stanie dystansu powiększyć. W kluczowych momentach uwidoczniła się znaczna przewaga warszawskiego zespołu w sile ataku, w czym brylowała Wiktoria Kowalska. Takim samym rytmem toczyła się czwarta odsłona. Zespół z Warszawy prowadził m.in. 8:6 i 16:13, by zwyciężyć 25:22, także przy istotnych 8 oddanych punktach przez miejscowe.

Tie-break nie zapowiadał się dla ekipy ze Szczyrku dobrze, bo przy stanie 5:3 dla BlueSoft Mazovii to przyjezdne były bliżej końcowego triumfu. Już przy zmianie stron sytuacja została w porę opanowana, w ataku oraz bloku brylowała Paulina Damaske (21 „oczek”), jednocześnie rywalki nie były tak efektywne. Prócz wspomnianej Damaske w szeregach SMS PZPS wyróżniły się Weronika Centka (14 pkt.) oraz Weronika Szlagowska (11 pkt.).

SMS PZPS Szczyrk – BlueSoft Mazovia Warszawa 3:2 (25:22, 25:20, 20:25, 22:25, 15:12)

SMS PZPS:
Paulina Zaborowska, Adrianna Rybak, Paulina Damaske, Rozalia Hnatyszyn, Klaudia Laskowska, Karolina Drużkowska, Weronika Szlagowska, Julia Serowiecka, Zofia Szczotkiewicz, Sonia Stefanik, Weronika Centka, Julia Mazur
Trenerzy: Waldemar Kawka, Ireneusz Waleczek

Mecz naszej „dwójki” miał w secie otwarcia niecodzienny przebieg. Przyjezdne dobrą zagrywką i grą „na siatce” odskoczyły na 13:7, by po kilku kolejnych akcjach i błędach własnych... przegrywać 13:14. Siatkarki z Sędziszowa zainicjowały najlepszy dla siebie fragment gry, wypracowując sobie piłki setowe przy stanie 24:20. Wówczas to dzięki zagrywkom Martyny Czyrniańskiej i kontrom z udanymi atakami Martyny Borowczak losy seta odmieniły się raz jeszcze z finalnym wynikiem 26:24 dla ekipy SMS PZPS. Podopieczne trenera Andrzeja Pecia dalszą część spotkania zdominowały, szybko uzyskując bezpieczną przewagę w partiach numer 2 i 3, a następnie kontrolując wydarzenia głównie zagrywkami trudnymi do przyjęcia dla przeciwniczek.

KS Marba Sędziszów Małopolski – SMS PZPS II Szczyrk 0:3 (24:26, 15:25, 16:25)