SMS PZPS ma kolejne mistrzynie
2 maja 2022

Aż 8 siatkarek uczęszczających na co dzień do Szkoły Mistrzostwa Sportowego Polskiego Związku Piłki Siatkowej w Szczyrku stanęło na najwyższym stopniu podium Młodzieżowych Mistrzostw Polski w gronie juniorek w następstwie finałowej rywalizacji w Dębicy.

Karolina Staniszewska, Patrycja Łagida, Natalia Kecher, Pola Janicka, Klaudia Łyduch, Oliwia Pietrzak, Antonina Serafinowska i Amelia Dombrowska – to zawodniczki, które w barwach Energi MKS SMS Kalisz miały wielkie powody do radości. W decydującym o złocie meczu, który miał swoje zwroty akcji i dramaturgię, pokonały 3:2 rówieśniczki KS Wieżyca 2011 Stężyca.

Z medalem czempionat zakończyła również Patrycja Majos. Jej drużyna UKS Atena Warszawa zwyciężyła w starciu o podium juniorki z Dąbrowy Górniczej z Agatą Milewską w składzie. W turnieju w Dębicy uczestniczyły ponadto 4 nasze uczennice w klubowych barwach LTS Legionovia Legionowo – Aleksandra Walczak, Julia Lenik, Magda Stambrowska i Magda Kubas.

Odnotować warto także nagrody indywidualne dla podopiecznych SMS PZPS – Karolina Staniszewska uznana została MVP zawodów, Polę Janicką wyróżniono na rozegraniu, a Natalię Kecher jako środkową.

Finał:
Energa MKS SMS Kalisz – KS Wieżyca 2011 Stężyca 3:2 (25:22, 25:19, 22:25, 13:25, 15:13)