Sety nierównej walki
7 lutego 2020

Długo ważyły się losy zwycięstwa w konfrontacji ekip ze Szczyrku i Pszczyny. Niemal wszystkie sety dzisiejszego meczu miały jednostronny przebieg.

Gospodynie piątkowego meczu nie zaczęły najlepiej, a słabości w ataku natychmiast zostały wykorzystane przez dobrze broniące i kontrujące przeciwniczki.

Od seta drugiego to nasze uczennice przejęły kontrolę, seryjnie uzyskując punkty przy zagrywkach Karoliny Staniszewskiej, Poli Janickiej i Patrycji Łagida.

Dopiero w czwartej partii w ich szeregi wkradło się rozluźnienie. Siatkarki z Pszczyny zdobyły przewagę, której nie oddały i doprowadziły do tie-breaka.

Ten wyrównany nie był choćby przez moment. Przy serwisach Janickiej zawodniczki SMS PZPS „odjechały” na 7:1, a kilka kolejnych świetnych zagrywek Łagidy sprawiło, że podopieczne trenera Andrzeja Pecia efektownie wygrały.

SMS PZPS III Szczyrk – UKS Centrum przy POSiR Pszczyna 3:2 (22:25, 25:15, 25:16, 15:25, 15:3)