Set z faworytkami
19 marca 2022

Momenty dobrej gry nie wystarczyły, aby w sobotni wieczór siatkarki SMS PZPS cieszyły się z punktowych zysków do tabeli I ligi.

Sobotnią konfrontację podzielić można na 2 części - tą, w której obie drużyny toczyły zaciętą walkę i drugą, przebiegającą pod kontrolą siatkarek z Nowego Dworu Mazowieckiego. To one ostatecznie triumfowały w Szczyrku 3:1, nie zrażając się przegranym na przewagi setem numer 2.

- Nie potrafiliśmy sobie poradzić w przyjęciu zagrywki, przez co dużo akcji graliśmy na wysokiej piłce i nie kończyliśmy ataków. Można pochwalić dziewczyny za grę w obronie, ale to nie przekładało się niestety na punkty - mówi Ireneusz Waleczek, II trener naszej drużyny.

Premierowa partia spotkania to równa batalia do stanu 16:15 dla SMS PZPS. Rywalki zagrywką i wyższą skutecznością ataku przechyliły szalę na swą korzyść. Po zmianie stron role o tyle się odwróciły, że to gospodynie zanotowały 15 "oczek" atakiem przy 10 zawodniczek LOS. Sety następne to wyraźna przewaga przyjezdnych - odpowiednio prowadziły one m.in. 16:11 i 16:9. O ile trzecia odsłona to ich pełna dominacja w ataku, tak na zakończenie meczu jego faworytki znakomicie zagrywały i blokowały (po 5 punktów tym elementem tylko w secie czwartym).

Najlepiej punktującą siatkarką SMS PZPS była dziś Oliwia Pietrzak (15). Julia Lenik dołożyła 11 pkt., a Natalia Kecher 10.

SMS PZPS Szczyrk - LOS Nowy Dwór Mazowiecki 1:3 (19:25, 27:25, 18:25, 14:25)