Set na wyjeździe z faworytem
12 października 2019

Do Świecia na pierwszy w sezonie 2019/2020 wyjazd I-ligowy udał się dziś zespół uczennic SMS PZPS.

Najlepszym w wykonaniu naszego zespołu był pierwszy set. Trwała w nim rywalizacja równorzędna, ale od połowy zarysowała się przewaga siatkarek SMS PZPS, które prowadziły m.in. 16:13 i 21:17, by wygrać pewnie 25:20. – Rozpoczęliśmy mecz bardzo dobrze, przede wszystkim popełniając mało błędów własnych w ataku – mówi II trener Miłosz Majka.

Zupełnie inaczej ułożyła się kolejna partia. Przyjezdne już na wstępie po trzykroć pomyliły się, umożliwiając zawodniczkom ze Świecia zdobycie wysokiej przewagi. Wynik 25:14 najlepiej oddaje przebieg wydarzeń.

Do gry solidnej nasze uczennice powróciły po zmianie stron. Wprawdzie nieznaczną zaliczką dysponowały gospodynie, ale końcówka dostarczyła znacznych emocji. Joker Mekro był blisko wygranej przy stanie 23:20, podopieczne trenera Wiesława Popika złapały kontakt i miały nawet w górze piłkę, aby przedłużyć seta. Ten 25:23 padł finalnie łupem rywalek, które nie dały się już wytrącić z rytmu. W partii numer 4 zdecydowanie potwierdziły miano jednej z najlepszych drużyn na I-ligowym szczeblu.

Szczyrkowianki wygrały w sobotę rywalizację blokiem, ograniczyły także liczbę pomyłek. To jednak gospodynie miały większą siłę rażenia, przewagę na środku siatki i większe doświadczenie. W szeregach SMS PZPS najwięcej punktów zdobyły Paulina Damaske (16) i Weronika Szlagowska (12).

Joker Mekro Energoremont Świecie – SMS PZPS Szczyrk 3:1 (20:25, 25:14, 25:23, 25:14)