Różnica z tabeli na parkiecie
20 stycznia 2018

W konfrontacji z zajmującym miejsce na podium ligowym zespołem z Wieliczki nasza I-ligowa ekipa nie była absolutnie faworyzowana. Sam mecz słuszność owego potwierdził.

Najlepszy w wykonaniu gospodyń, zarazem najbardziej wyrównany, był set otwierający sobotnią potyczkę. Rywalkom zawodniczki SMS PZPS dotrzymywały kroku w ataku oraz bloku, podobna była również liczba błędów własnych (po 8). Lepsze wyniki 25:21 okazały się przyjezdne, choć jeszcze za połową seta nasza drużyna prowadziła 16:15. Mniej walki i emocji przyniosły następne partie, zwłaszcza w ataku dysproporcja była wyraźna. Gdy mecz wynikiem 3:0 dla ekipy z Wieliczki się zakończył, różnica procentowa w skuteczności wspomnianego elementu wyniosła 44 do 29. Siatkarki 7R rywalizację wygrały także w bloku 11 do 6.

– Więcej szans na grę miały dziś młodsze dziewczyny. Dzielnie stawiały czoła rywalkom, ale ustępowały im cwaniactwem boiskowym – ocenił II trener SMS-u Ireneusz Waleczek.

Indywidualnie najwięcej punktów zapisały na swoim koncie Oliwia Bałuk (12) i Weronika Sobiczewska (8) w drużynie ze Szczyrku oraz Sylwia Pelc (14) i Patrycja Ząbek (13) w zespole gości.

SMS PZPS Szczyrk – 7R Solna Wieliczka  0:3  (21:25, 16:25, 19:25)