Punkty na wyjeździe
8 grudnia 2018

Z Radzionkowa drugi zespół SMS PZPS Szczyrk wywiózł kolejne w tym sezonie zwycięstwo w rozgrywkach II-ligowych.

Mecz rozpoczął się od koncertowego seta w wykonaniu naszych zawodniczek, które nie popełniały własnych błędów, rozbijały rywalki serwisem, a kilkoma efektownymi „czapami” odbierały atakującym Sokoła ochotę do gry. Prowadząc m.in. 8:1 i 16:5 ekipa SMS PZPS swobodnie partię wygrała.

Kolejne odsłony starcia w Radzionkowie takiej dominacji już nie pokazały. Siła ataku była wprawdzie po stronie przyjezdnych, ale siatkarki Sokoła grę wyraźnie poprawiły w elemencie zagrywki. Kiedy odskoczyły podopiecznym trenerów Andrzeja Pecia i Wiesława Popika na 21:15 wyrównanie wyniku wydawało się przesądzone. Nasza drużyna jednak wykonała znakomity pościg, by „na przewagi” zwyciężyć. Lepszy serwis po stronie szkolnego zespołu był z kolei kluczem do wygrania seta trzeciego. Przewaga nie była w nim duża, ale komfortowa i utrzymywana na podobnym poziomie, m.in. 16:12, 21:19. Na finiszu przeciwniczki zbyt często myliły się, aby dystans zniwelować.

Liderką „dwójki” SMS PZPS była zdobywając 15 punktów Julita Piasecka. Do dorobku przyjezdnych 8 „oczek” dołożyła Martyna Borowczak, a po 7 Dominika Pierzchała i Maja Szymańska.

MKS Sokół Radzionków – SMS PZPS II Szczyrk 0:3 (10:25, 25:27, 22:25)

SMS PZPS II: Oliwia Poreda, Martyna Łazowska, Wiktoria Kowalczyk, Julita Piasecka, Katarzyna Hyży, Martyna Borowczak, Martyna Czyrniańska, Dominika Pierzchała, Maja Szymańska, Zofia Lis, Aleksandra Justka, Sonia Stefanik
Trenerzy: Andrzej Peć, Wiesław Popik