Przez Giżycko i Szczyrk na mistrzostwa
12 kwietnia 2018

Przez Giżycko i Szczyrk na mistrzostwa

Od wtorku 10 kwietnia reprezentacja Polski juniorek z aż 14 uczennicami naszej szkoły w składzie przebywa na zgrupowaniu w Giżycku, przygotowującym do walki o awans na mistrzostwa Europy.

Reprezentacja korzysta podczas pobytu z obiektów Centralnego Ośrodka Sportu – Ośrodka Przygotowań Olimpijskich. Dziś odbył się pierwszy trening w hali w pełnym składzie personalnym. – Część zawodniczek przyjechała tu po finałach juniorskich mistrzostw Polski, więc musieliśmy trochę rozłożyć akcenty. Na początku zgrupowania siatkarki, które w swoich klubach odgrywały istotne role miały nieco inaczej zorganizowany trening od pozostałych – mówi Ireneusz Waleczek, II trener kadry Polski juniorek.

W Giżycku kadrowiczki przebywać będą przez tydzień aż do 18 kwietnia. Wówczas przeniosą się do Szczyrku. Tu w piątek 20 kwietnia o godzinie 18:00 i sobotę 21 kwietnia o godz. 17:00, rozegrają towarzyskie mecze międzypaństwowe z rówieśniczkami Słowacji. Z 16-osobowej na ten moment grupy zawodniczek wyselekcjonowana zostanie najlepsza 12, która uda się do Niemiec. Turniej eliminacyjny do mistrzostw Europy kategorii wiekowej do lat 20 przewidziano w dniach 26-28 kwietnia. Polki pod wodzą szkoleniowca Waldemara Kawki zmierzą się z Niemkami, Portugalkami i Łotyszkami. Zwycięska ekipa awansuje na czempionat, ta z 2. miejsca zakwalifikuje się do czerwcowych baraży.

Reprezentacja Polski juniorek na zgrupowania w Giżycku i Szczyrku:
Gabriela Makarowska, Paulina Zaborowska, Julia Mazur, Karolina Garstka, Adrianna Rybak, Aleksandra Gryka, Weronika Szlagowska, Paulina Damaske, Zuzanna Górecka, Oliwia Bałuk, Klaudia Laskowska, Weronika Centka, Martyna Borowczak, Karolina Drużkowska (wszystkie SMS PZPS w Szczyrku), Magdalena Stysiak, Julia Szczurowska.