Problemów nie było
21 listopada 2020

Domowy mecz siatkarek SMS PZPS II z Pogonią Proszowice zakończył się po myśli naszej drużyny, która z rywalkami poradziła sobie stosunkowo łatwo.

Imponujący w wykonaniu uczennic był wstęp meczu, w którym osiągnęły bardzo wyraźną przewagę - m.in. 8:2 i 16:4. Rywalki nie zdołały ostatecznie przekroczyć dwucyfrowej granicy punktów, co o różnicy w poziomie gry dobitnie świadczy. Gospodynie siały popłoch wśród przeciwniczek z Proszowic zagrywką, także w bloku i ataku dominowały.

Po efektownie wygranej premierowej odsłonie z tempa podopieczne trenerów Andrzeja Pecia i Ireneusza Waleczka nieco spuściły, wciąż jednak blok był kluczowym elementem czyniącym problemy siatkarkom Pogoni. Kiedy w secie numer 2 nasz zespół "odjechał" na 21:13 stało się niemal pewne, że prowadzenie w całym spotkaniu podwyższy.

Sytuacja skomplikowała się w partii następnej. "Dwójka" SMS PZPS miała wprawdzie inicjatywę, dysponując choćby zaliczką przy stanie 16:13, jednak w końcowej fazie seta doszło do wyrównania. Co więcej, przyjezdne wyszły na prowadzenie 24:22, ale opanowanie po stronie miejscowych okazało się mieć znaczenie kluczowe, by w emocjonującej batalii "na przewagi" triumfować 28:26.

Z dorobkiem 11-punktowym sobotni mecz zakończyły Patrycja Majos i Natalia Kecher. "Oczko" tylko mniej zapisała na personalnym koncie Karolina Staniszewska.

SMS PZPS II Szczyrk - Pogoń Proszowice  3:0  (25:9, 25:21, 28:26)