Powrót niełatwy
4 stycznia 2020

Starciem na szczeblu II ligi rozpoczął się siatkarski rok 2020 dla podopiecznych Szkoły Mistrzostwa Sportowego Polskiego Związku Piłki Siatkowej w Szczyrku.

Mecz z siatkarkami z Oławy pełen był zwrotów akcji. Już w pierwszym secie nasz zespół prowadził 10:5, by po kilku kolejnych wymianach... przegrywać 10:12. Taka sama sytuacja miała miejsce w partii trzeciej, z tą jednak różnicą, że to zawodniczki SMS PZPS odrabiały dystans.

Końcówki setów były zacięte i należały do gospodyń, choć zwłaszcza premierowa odsłona mogła potoczyć się inaczej. Przeciwniczki prowadziły 24:22, atak i blok Natalii Szmajduch pozwoliły na wyrównanie wyniku, ale w decydujących momentach przyjezdne nie zdołały szali na swą stronę przechylić. Najlepiej w szeregach SMS PZPS zaprezentowały się dziś indywidualnie Karolina Staniszewska i Magda Stambrowska.

– Szkoda niewykorzystanych szans, bo wtedy, gdy powinniśmy "docisnąć" rywalki popełnialiśmy błędy i podawaliśmy im rękę. Jesteśmy tuż po dłuższej przerwie w grze, więc musimy wrócić do meczowego rytmu – komentuje trener zespołu ze Szczyrku Ireneusz Waleczek.

MGLKS Sobieski Oława – SMS PZPS II Szczyrk 3:0 (26:24, 25:20, 25:23)