Porażka na II-ligowym szczycie
1 grudnia 2018

Porażka na II-ligowym szczycie

Czołowe drużyny grupy 4 rozgrywek II ligi spotkały się w bezpośrednim meczu w Szczyrku. Gospodynie nawiązały równorzędną walkę z liderem i tylko detale decydowały o losach aż trzech rozegranych setów.

W premierowej partii nasz zespół wypracował sobie kilka punktów zaliczki, dobrze spisywał się w ataku, korzystał też na pomyłkach siatkarek z Jarosławia. Wynik 25:23 był w pełni zasłużony z punktu widzenia wydarzeń na parkiecie.

Druga odsłona przyniosła grę najmniej wyrównaną. Zawodniczki MKS-u San-Pajdy wzmocniły zagrywkę, wykonały 4 punktowe serwisy, potrafiły także 4-krotnie postawić skuteczny blok, by wygrać wysoko 25:17.

Nieco szczęścia i spokoju zabrakło uczennicom SMS PZPS w kolejnych setach. W trzecim 16:13 prowadziły, ale rywalki sporo piłek zdołały wybronić, by wyprowadzić kontry, w których brylowała Aleksandra Dudek. Czwarty to gra „punkt za punkt”. Gospodynie miały w zapasie „oczko” przy stanie 16:15, niebawem to przyjezdne nieznacznie odskoczyły na 21:19. Kluczowym elementem przechylającym szalę na korzyść rywalek był atak, którym zdobyły aż 16 punktów, by wygrać 25:23.

W szeregach „dwójki” SMS PZPS 16 punktów zdobyła Martyna Czyrniańska, 10 dołożyła Julita Piasecka.

SMS PZPS II Szczyrk – MKS San-Pajda Jarosław 1:3 (25:23, 17:25, 21:25, 23:25)

SMS PZPS II:
Martyna Łazowska, Oliwia Poreda, Zuzanna Kulig, Wiktoria Kowalczyk, Julita Piasecka, Maja Szymańska, Martyna Borowczak, Martyna Czyrniańska, Dominika Pierzchała, Justyna Jankowska, Zofia Lis, Katarzyna Hyży, Aleksandra Justka, Sonia Stefanik
Trenerzy: Andrzej Peć, Wiesław Popik